Festival kokteyl ile açıldı…

Geçtiğimiz Salı akşamı yapılan kokteyle Vali Nurullah Çakır, Garnizon Komutanı Eyüp Bölük Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Emniyet Müdürü Necmettin Emre, Belediye Başkan Yardımcıları Nurettin Karakaya, Zeki Gül, Alper Zahir, Turhan Candan, belediye meclis üyeleri, Ressamlar buluşmasına katılan akademisyen ressamlar, Festival programına katılan halk oyunu ekipleri, bazı daire müdürleri ile çok sayıda davetli katıldı.


Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, açılış kokteylinde yaptığı konuşmada otuz yıl önce Çorum hareketli günler geçirsin diye başlatılan festivalin bugün o günden çok farklı bir misyon taşıdığını söyledi.


Artık ülkelerin devletlerin değil kentlerin birbirleri ile yarıştığı bir çağın yaşandığına dikkat çeken Başkan Muzaffer Külcü, ” Biz de düzenlemiş olduğumuz bu festival programı ile önce Türkiye içinde sonra dünyada Çorum`u en iyi şekilde tanıtabilme çabası içerisindeyiz.

Umarım bu festival Çorum`u daha iyi tanıtma açısından önemli bir kilometre taşı olur. Program açısından daha zengin olan 30. Uluslararası Hitit Fuar ve Festivali ile kentler yarışında Çorum`u bir adım daha öne geçirmeye çalışacağız”; dedi.Kapanış kokteyline Talipoğlu katılacak…


30. Uluslararası Hitit Fuar ve Festivalinin kapanış kokteyline televizyon program yapımcısı ve sunucusu Tayfun Talipoğlu katılacak.


Belediye Başkanı Muzzaffer Külcü, 11 Temmuz 2010 Pazar günü saat 20:30`da Çorum Müzesinde yapılacak festivalin kapanış kokteyline Tayfun Talipoğlu`nun katılacağını kaydederek Talipoğlu`nun burada şiir dinletisi sunacağını ifade etti.

08 Temmuz 2010
426 kez görüntülendi