Halk konseri coşkusu…

Hitit Festivali`nde bir klasik haline gelen halk konserinde yine coşku vardı. Ünlü sanatçılar Funda Arar ve Kubat`ın Çorumlular ile buluştuğu geceyi havai fişekler aydınlattı.

Bu yıl 30. kez düzenlenen Uluslararası Hitit Fuar ve Festivali`nin ilk gününde düzenlenen halk konserinde Çorumlular müziğe doydu.

Dr. Turhan Kılıçcıoğlu Stadyumu`nda düzenlenen halk konserine pop müziğin sevilen isimlerinden Funda Arar ve Türk halk müziğinin ünlü sanatçısı Kubat ile Çorumlu pop sanatçısı Gökhan Ertek katıldı.

İlk olarak Gökhan Ertek sahneye çıktı. Konser sonunda Gökhan Ertek’e Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan tarafından çiçek ve plaket takdim edildi. Ardından ise türküleriyle ve sempatik tavırlarıyla kendini sevdiren Kubat, Çorumlular ile buluştu. Stadyumu dolduran binlerce kişiyi türküleriyle coşturmaya başlayan Kubat, Halkalı Şeker, Gesi Bağları ve Yekte gibi türküleri seslendirdi.


Hitit Fuar ve Festivaline katılmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Kubat, festivali organize eden başta Belediye Başkanı Muzaffer Külcü olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirtti. Konser sonunda Kubat`a Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül tarafından çiçek ve plaket takdim edildi.


Kubat`ın konseri sonrası havai fişek gösterisi yapıldı. Küçük havai fişeklerin atılması ile başlayan görsel şenlikte birbirinden ilginç havai fişekler gökyüzünü bir renk cümbüşü haline getirdi.


Çorum`un her tarafından görülebilen havai fişekler gökyüzü aydınlattı. Vatandaşlar onlarca havai fişeğin kullandığı şöleni pür dikkat izledi.


Halk konserinde son olarak sahneye pop müziğin güçlü seslerinden Funda Arar çıktı. Alkışlarla sahneye gelen Funda Arar, en sevilen eserlerini Çorumlular için seslendirdi. Dillerden düşmeyen şarkılarını söyleyen Funda Arar`a stadyumu dolduran vatandaşlarda eşlik etti. Konser sonunda Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Arar`a plaket ve çiçek verdi.


09 Temmuz 2010
682 kez görüntülendi