Nefes kesen gösteri…

Belediyemiz tarafından 30. Uluslararası Çorum Hitit Fuar ve Festivali kapsamında düzenlenen `Action Extreme Show` önceki gün gerçekleşti.


Atatürk Spor Salonu`nda düzenlenen gösteriyi Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Başkan Yardımcıları Nurettin Karakaya, Alper Zahir, Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Hüseyin Bahar, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Ercan, bazı daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş izledi.


Trabzon Akçaabat, Ağrı Gençlik ve Spor Kulübü ve Kırklareli Belediyesi Halk Oyunları ekiplerinin gösterileriyle başlayan program, akrobasi gösterileriyle devam etti.


Üç bölümden oluşan gösteride, Çorumlular`ın Acun Ilıcalı`nın sunduğu `Yetenek Sizsiniz` yarışmasından tanıdığı `Kaya Adamlar`, `Action Team` ve `Karizmashow` ekipleri sahne aldı.


Programda ilk olarak sahneye gelen Burak Demirci ve Ersin Şafak ikilisinin sunduğu `Kaya Adamlar` gösterisi, izleyenlerden büyük alkış aldı.

Kurulan özel rampada sergilenen paten, bisiklet ve breakdance gösterileriyle devam eden programda sahneye çıkan son ekip Karizmashow oldu.


Karizmashow`dan doyumsuz gösteri…

Çorum halkının büyük ilgi gösterdiği programa Karizmashow Akrobatik Basketbol/Smaç Ekibi damgasını vurdu. Tamamı yüksek okul spor bölümü mezunu profesyonellerden oluşan ekip, izleyenlere nefes kesen bir gösteri sundu.


BPS Organizasyon Performans Ekipleri Koordinatörü Bülent Öztürk`ün organize ettiği gösteriyi Selim Gönenç sundu. Nazif Yurtseven`in kaptanlığındaki Karizmashow ekibinde; Mert Çiçektepe, Ali Sırrı Kabanlı, Cengiz Dalman, Erkan Çetinkaya, Gizem Fidan, Özge Durak, Muhammed Kahraman, Sertaç Dülger, Okan Aydoğan, Kadir Kandemir, Bilgin Şentürk ve Onur Gür görev aldı.

Trambolin yardımı ile bir dizi hareket yaparak potaya smaç vuran ekip, belirlenen koreografileri başarıyla sergiledi. Karizmashow, paslaşma, salto ve uzun sıçrayışlarla değişik kombinasyonlardan oluşan gösterisiyle beğeni topladı.


Koreografik danslar ve breakdance gösterilerinin de yer aldığı programda bazı izleyiciler de küçük oyun ve yarışmalara katıldı. Dünyada birkaç gösteri takımının yapabildiği zorluk derecesi yüksek, tehlikeli akrobatik hareketleri büyük bir başarı ile sergileyen Karizmashow ekibi, Çorumlular`dan tam not aldı.


İzleyenlere eğlenceli dakikalar yaşatan gösterinin ardından, takım kaptanı Nazif Yurtseven`e Belediye Başkanı Muzaffer Külcü tarafından plaket ve çiçek verildi.

Basketbol İl Temsilcisi Yaşar Yılmaz da 12 DABO sporcularıyla birlikte Yurtseven`e Milli Takım forması hediye etti.


12 Temmuz 2010
259 kez görüntülendi