Sokak Basketbolü’nde mücadele sona erdi…

Belediyemiz ile Basketbol İl Temsilciliği tarafından Hitit Festivali bünyesinde ortaklaşa düzenlenen sokak basketbolünde mücadele cumartesi günü oynanan final maçı ile sona erdi. Yıldızlar, Gençler ve Büyükler kategorilerinde yapılan müsabakalara toplam 16 takım katıldı. Büyükler iki grupta, diğer kategorilerde ise tek grupta yapılan müsabakalar sonunda yıldızlar kategorisinde Yıldızlar takımı, gençler kategorisinde Denizciler, büyükler kategorisinde Basketbol İhtisas takımları birinciliği kazandılar.


Tek devreli lig statüsünde oynanan maçlar sonunda yıldızlar kategorisinde üç takımın mücadelesi sonunda Yıldızlar takımı birinciliği kazanırken Adres takımı ikinciliği Brathers ise üçüncülük ödülünün sahibi oldu. Gençler kategorisinde ise Denizciler takımı şampiyonluğu kazanırken Son Apaçiler ikinciliği Samanyolu takımı ise üçüncülü kazandı.


Büyükler kategorisinde ise iki grupta yapılan müsabakalar sonunda birinci olan Basketbol İhtisas ile Kardelen takımları finale yükseldiler. Nefes kesen final maçında rakibine 15-13`lük üstünlük sağlayan Basketbol İhtisas ikinciliği kazanırken Hitit Team takımı ise üçüncülük kupasının sahibi oldu.


Final maçının ardından düzenlenen törenle turnuvada dereceye giren takımların hediyeleri Belediyemiz Eğitim Kültür Müdürü Mustafa Ercan tarafından verildi.


12 Temmuz 2010
219 kez görüntülendi