Ustalarından gitar resitali…

Devlet Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen Hitit Gitar Dinletisi adlı konsere dünyaca ünlü Gitarist Ricardo Moyano ile Özhan Gölebatmaz, Bülent Bıçakçı, Murat İşbilen ve Çorumlu Gitar Sanatçısı Osman Ünsal Taşçı katıldı.


Dün dün saat 18.00’de başlayan gitar dinletisini çok sayıda gitar meraklısı dinledi. Yaklaşık 1,5 saat süren konserde bir çok ünlü eser solo ve koro halinde seslendirildi.


Gitar konseri, Çorumlu Gitar Sanatçısı Osman Ünsal Taşçı’nın solo dinletisi ile başladı. Hitit gitarını dünyaya tanıtmak amacıyla bir çok ulusal ve uluslararası etkinliklere imza atan Çorumlu Gitarist Osman Ünsal Taşçı, konserin ilk bölümünde gitarı ile çaldığı eserlerle beğeni topladı.Taşçı-Moyano düeti…

Osman Ünsal Taşçı, solo çalışmalarının ardından dünyaca ünlü Gitarist Ricardo Moyano ile aynı sahneyi paylaşarak birlikte bir kaç eser çaldılar.

Türkiye’de de albüm çıkartan dünyaca ünlü gitarist Ricardo Moyano, dün gerçekleştirilen gitar dinletisinde sahne alan bütün gitarcılarla birlikte gitar çaldı.

Konsere katılan diğer gitarcılar, solo olarak gitar çalarken Moyano ile birlikte de gitar çalarak salondakileri mest ettiler.


Türkiye’de olmaktan mutluyum…

Ricardo Moyano, Türkiye’de olmaktan memnun olduğunu söyledi. Çorum’da ilk kez konser veren Moyano, Çorum’daki dinleyici kitlesini çok beğendiğini söyledi.

Türkçe olarak müziğin çok güzel bir şey olduğunu ve her yerde olması gerektiğini dile getiren Moyano, kendisini Türkiye’de kendi ülkesinde gibi hissettiğini anlattı.

Moyano, bu dinletiyi gerçekleştirmek için çok çalıştıklarını sözlerine ekledi.


Gitarı ile türkü çaldı…

Ricardo Moyano, dün gerçekleştirilen gitar dinletisinde gitarı ile Brezilya, İspanya ve Arjantin’den seçme eserler çaldı.

Moyano, dinletide ayrıca ‘Benim yarim kara topraktır’ adlı türküyü de gitarı ile çaldı. Dinletide zaman zaman Türkçe açıklamalar yapan Moyano, Türkiye’yi çok sevdiğini ve burada kendisini kendi ülkesinde gibi hissettiğini vurguladı.


Ayakta alkışlandılar…

30. Uluslararası Çorum Hitit Fuar ve Festivali kapsamında düzenlenen Hitit Gitar Dinletisi’ne katılan ünlü gitaristler, dinletinin sonunda ayakta alkışlandılar.

Dinletiye katılan ünlü gitaristler Ricardo Moyano, Özhan Gölebatmaz, Bülent Bıçakçı, Murat İşbilen ve Çorumlu Gitar Sanatçısı Osman Ünsal Taşçı, solo dinletilerinin ardından finalde birlikte gitar çaldılar.

Dinletinin tamamlanmasının ardından sahne arkasına geçen gitar sanatçıları, salondakilerin tekrar çalmalarını istemeleri üzerine yeniden sahneye gelerek tekrar birlikte gitar çaldılar.

Salondakiler, dinletinin ardından gitar sanatçılarını uzun süre ayakta alkışladılar.


Sanatçılara plaket…

Hayli beğeni toplayan gitar dinletisinin ardından gitar sanatçıları Ricardo Moyano, Özhan Gölebatmaz, Bülent Bıçakçı, Murat İşbilen ve Çorumlu Gitar Sanatçısı Osman Ünsal Taşçı’ya teşekkür plaketi verildi.


Gitar sanatçılarının plaketlerini Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Ercan verdi.

Plaketlerin takdim edilmesinin ardından dinleti sona erdi. Ricardo Moyano, kendisine verilen çiçeği, tezahürat yapan hayranlarına doğru fırlattı. Hayranları, Moyano’nun attığı çiçeği kapabilmek için birbirleri ile yarıştılar.


13 Temmuz 2010
490 kez görüntülendi