Altı şeritli 40 metre yol…

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, dar bir cadde iken 6 şeritli 40 metre genişliğinde bir cadde haline gelecek olan Sanayi Caddesi`nde altyapı çalışmalarının tamamlandığını, dolgu malzemesi dökülmeye başlandığını bildirdi.


Başkan Külcü`nün AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ahmet Sami Ceylan ile gerçekleştirdiği inceleme gezilerinin son durağı Sanayi Caddesi oldu. Yeni Hayat Barajı`ndaki incelemelerini tamamladıktan sonra Sanayi Caddesi`ne geçen Başkan Külcü, burada yapılan çalışmalarla ilgili teknik bilgi aldı.


Akıncılar Kışlası ile Çevre Yolu arasında kalan 2 bin 200 metre uzunluğundaki yolda yaklaşık bir ay önce çalışmalara başladıklarını belirten Külcü, trafik akışını engellememek amacıyla yolu iki şerit halinde tamamlayacaklarını ifade etti. Sanayi Caddesi`nin zemininin sulu olduğunu, yaklaşık 1,5 metre derinlikten su çıktığını belirten Külcü, bu nedenle daha önce yapılan yol çalışmalarından dan kısa bir süre sonra yolda çökmeler meydana geldiğini söyledi. Yoldaki çökmelere engel olmak amacıyla yüksek standart da bir yol hazırlamaya çalıştıklarını dile getiren Külcü, yolun zeminine drenaj yaparak suyu olduğu yerde muhafaza edip başka bir yere kanalize edeceklerini ve bu sayede yoldaki çökmelerin önüne geçeceklerini anlatı.


Engelliler için yol…

Başkan Külcü, Sanayi Caddesi`nin kenarında yaklaşık 1,5 metre genişliğinde engelliler için de bir yol yapacaklarını söyledi. Özürlüler Kanunu ile engellilere özel düzenlemeler yapılmasının zorunlu hale getirildiğini dile getiren Külcü, bu bilinçle Çiftlik Caddesi`nin kenarına da 1,5 metre genişliğinde ayrı bir yol yapacaklarını kaydetti.


Başkan Külcü, yol çalışmalarını inceledikten sonra bir süre çevre sakinleri ile de sohbet etti. Vatandaşların taleplerini dinleyen Külcü, daha sonra bölgedeki dere ıslah çalışmalarını inceledi.


14 Temmuz 2010
261 kez görüntülendi