Kapaklı Caddesi’nde içmesuyu şebekesi yenileniyor…

Yerleşime yeni açılan bölgeler ile mevcut altyapının eskidiği bölgelerde yenileme çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Çorum Belediyesi, Bağcılar 1. Cadde, Asfaltevler 24. Sokak ve Kapaklı Caddesi`ni kapsayan bölgelerde içmesuyu yenileme çalışması yapıyor. Üç haftadan beri devam eden çalışmaların bi hafta daha sürmesi planlanıyor.


Mevcut 500`lük hat üzerinde yaklaşık 500 metrelik alanda sürdürülen içmesuyu şebeke yenileme çalışmasıyla bölge sakinlerinin herhangi bir su arızası durumunda en az şekilde etkilenmesi amaçlanıyor.

Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, amaçlarının vatandaşın huzur ve mutluluğu olduğunu belirterek “Yaptığımız altyapı çalışmaları şehrimizin geleceğine yönelik çalışmalardır. Bu çalışmalar, vatandaşımızı da son derece memnun edecektir. Yaptığımız bu içmesuyu şebeke yenileme çalışmalarıyla hedefimiz su arızalarına en kısa sürede müdahale etmek, vatandaşımızın mağdur olmasını engellemektir.”; dedi.


Yapılan çalışmayla birlikte bölgenin su ihtiyacının giderilmesine yönelik alternatif hatlar da oluşturduklarının altını çizen Başkan Yardımcısı Alper Zahir, vatandaşın rahatına, sağlığına ve memnuniyetine yönelik bu tür çalışmaların devam edeceğini söyledi.

24 Temmuz 2010
245 kez görüntülendi