Vatandaş ve Belediyemiz el ele Yol Genişletiyor…

Çorum`un prestij yollarından birisi olacak olan Yeni Sanayi Caddesi`nde Belediye ekiplerince hummalı bir çalışma yürütülüyor. Yol genişletme çalışmaları nedeniyle istimlak edilen evler vatandaş işbirliği ile yıkılıyor.


Konuyla ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, Çorum`un güzelleşmesi ve modernleşmesi için yaptıkları çalışmalara vatandaşların da katkı sağlıyor olmasının kendilerine olduğu kadar Çorum`a da önemli katkılar sağladığını ifade etti. Yeni Sanayi Caddesi`nde yol genişletme çalışmaları için daha önce kamulaştırılan evlerin Belediye-Vatandaş işbirliğiyle yıkıldığının altını çizen Zahir, “Belediyemiz, bina sahiplerine daha önceden bina ve yıkım bedellerini ödemişti. Şimdi de vatandaşlarımız yolun genişletilmesi için bu evleri yıkıyorlar.”; dedi.


Yeni Sanayi Caddesi`nde yapılan çalışmaların hız kazandığına da değinen Başkan Yardımcısı Alper Zahir, “Bu yoldaki altyapı çalışmaları da hızla sürdürülüyor. Elektrik, Yağmursuyu, Sinyalizasyon gibi altyapılar da tamamlanmış durumda. Bu yol Çorumlular kadar Tokat, Samsun, Amasya gibi şehirlerin yolcu otobüslerine de hitap edecek. Bu nedenle şehrimizin dışa açılan penceresi konumuna da gelecek.”; şeklinde konuştu.


27 Temmuz 2010
235 kez görüntülendi