Ressamlar Çorum’u unutamıyor…

İlki geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen Ressamlar Buluşması, ülke çapında sanat çevrelerinde büyük ilgi çekmişti. Bu yıl gerçekleştirilen 2. Ressamlar Buluşması`na da sanat camiasından olumlu tepkiler gelmeye devam ediyor.

Ressamlar Buluşması için şehrimize gelen ünlü ressam Güzin Arısoy, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`ye hitaben bir teşekkür mektubu yazarak Çorum`a ve Çorumlulara teşekkür etti. Ünlü Ressam Güzin Arısoy`un Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`ye hitaben yazdığı mektup:Çorum`a Teşekkür…

Değişen değerler üzerine kurulmuş yaşamda yaşadığınız duygular daima sizinledir. Geride anılar kalır. Çorum`da yaşadığım yedi gün, yalnızca anılarda kalmayacak. Açılacak Sanat Müzesinde benim ve değerli sanatçıların eserleri sergilenecek.

Sanat Müzesi, Çorum`u sanat adına daha da zenginleştirecek, gelecek nesilleri aydınlatacak büyük bir miras olarak kalacak. Birçok ilde sanatsal etkinliklere katıldım. Ancak beni en çok mutlu eden Çorum oldu. Çünkü Belediye Başkanı Sayın Muzaffer Külcü, sanat ve sanatçıya büyük önem veriyor. Bunu, onun şu sözlerinden anlayabiliyoruz: “Sanat ertelenemez!”; Muzaffer Külcü`nün bu ifadesi ülke adına onur vericidir. Gelişmiş toplumlar sanata verdiği önemle varlığını sürdürür.

Ben, SANAT+KÜLTÜR=ÇORUM diyorum. Dolayısıyla sanat ve kültürle yoğrulmuş bir kentin havasını teneffüs etmek Muzaffer Külcü`nün farkını ortaya koyuyor. Bu havayı soluyan Çorumlulara da imrenmemek mümkün değil. Yaşadığım kente üç saatlik mesafede olan Çorum`u, bu zamana kadar keşfedemediğim için kendime kızıyorum. Çorum, sanatçılar için tükenmeyen bir hazine… Her insanın içinde sanat ruhu vardır fakat gün yüzüne çıkmamıştır. Sanatı keşfetmek isteyenler, Çorum`u keşfetsinler.

Başkan Muzaffer Külcü`ye, Güzel Sanatlar Müzesinin fikir mimarı Bünyamin Balamir`e, sanatçılarla koordinasyonu sağlayan Nilgün Çevik`e, Başkan Yardımcısı Zeki Gül`e, Külltür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Ercan`a, yedi gün boyunca objektifinden her saniye bizi kareleyen İrfan Yiğit`e, kameraman arkadaşlar Uğur Bilan ve Ahmet Yazıcı`ya konuksever Çorum Halkı`na gönülden teşekkür ediyorum.

Müzenin açılışında birlikte olmak dileğiyle…

30 Temmuz 2010
250 kez görüntülendi