TRT Ekibi Çorum’da çekim yapacak…

Yapımcılığını Rıza Sezgin`in yaptığı “Gerçek Gündem Kalkınma”; isimli TRT programı Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`nün daveti üzerine İlimizde çekimlere başlayacak.


Çorum`da üç ayrı başlıkta program çekimleri yapacak olan ekip önce Belediye`nin faaliyetleri, öncülük ettiği projeleri ve Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ile çekimler yapacak. Daha sonra son 5 yılda Çorum Sanayisinin geldiği nokta hakkında Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Başaranhıncal ile görüşecek olan TRT ekibi, Ece Banyo`dan Erdem Çenesiz, Yağmaksan Makine`dan Mustafa Yağlı, Bilsar Tekstil`den Fikret Bilal ile yatırımcılık konusunda röportaj yapacak. Çorum`un tarihi ve turistik merkezlerinin tanıtımı ile yaklaşık 10-15 dakikalık belgesel niteliğinde yapılacak leblebi çekimleri ile TRT ekibi ilimizden ayrılacak. Programın yayınlanacağı gün ve saat daha sonra bildirilecek.


Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, “Dünyada ve Türkiye’de televizyonlar tanıtımın beklenen hedeflere ulaşılabilmesi için çok büyük bir etken ve bu konudaki gücü tartışılmaz. Bizim Çorum Belediyesi olarak hedefimiz Anadolu illerine seçimden seçime gelen ulusal kanalları diğer günlerde de ilimizde misafir ederek şehrimizin tanıtımını en iyi şekilde yapmak. Çorum Belediyesi`nin öncülüğünde yurtiçinde ve yurtdışında doğru yöntemlerle yürütülecek tanıtım çalışmalarının turizm hareketine büyük ivme kazandıracağını vurgulayan Turhan Candan, ilimizden mutlu ayrılan turistlerin de en iyi tanıtım aracı olduklarının unutulmaması gerektiğini söyledi.

Hitit İmparatorluğu`nun başkenti Hattuşa başta olmak üzere önemli merkezlerin Çorum topraklarında olması, Kuşçaçimeni Yaylası, Abdullah Yaylası, İncesu Kanyonu gibi doğal zenginlikler, Hıdırlık, Suheyb-i Rumi, Kereb-i Gazi, Ubeyd Gazi Türbeleri gibi inanç merkezleri bulunan Çorum`un bu olanaklarla turizmin tüm yıla yayılması ve ilimizde koşulları var olan kongre, inanç ve doğa turizmine ağırlık verilmesiyle, ekonomimiz açısından sevindirici sonuçlar alınabileceğine inandığını kaydeden Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, tanıtımın ancak sürekli bir etkinlik haline gelmesiyle amaca ulaşılabileceğinin altını çizdi.

30 Temmuz 2010
203 kez görüntülendi