Belediyemiz, Modern Yol Çalışmalarına Devem Ediyor…

Yeni Sanayi Caddesi genişletilerek çevre yoluna kadar ilerleyen 2,200 m uzunluğunda 40 metre genişliğindeki yolun ikinci şeridinde çalışmalar başladı.

“Yol medeniyettir”; sloganı ile kentin ana arterlerindeki çalışmalarına hız veren Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, 2009 yılında başlatılan asfalt ve yol genişletme çalışmalarını 2010 yılında da devam ettiriyor.


Yeni Sanayi Caddesi`ni çevre yoluna bağlayacak yol, 2,200 metre uzunluk da ve 40 metre genişliğinde olacak. Yolun Meydan cami ile Murat petrol arasındaki 1000 metrelik kısmının birinci şeridi asfaltlanarak trafiğe açıldı. İkinci şeridinde ise çalışmalar başladı.


Şehrin trafik problemini büyük ölçüde rahatlatacak olan Aşağı Sanayi caddesi yol projesi ile İnönü Caddesi ve Osmancık Caddesi trafiğinin hafifleyeceğini ifade eden Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, TEDAŞ önündeki mevcut yol, Çarşı Polis Karakolu önünde imar planında işaretli açılacak 25 m`lik yeni yol, Kerebigazi oto pazarındaki mevcut yolun 25 m`ye çıkarılmasıyla Saat kulesi-Farabi Caddesi bağlantısı sağlanmasıyla Akpınar Caddesi (Yazıçarşı-Namazgah istikameti) ve Çevre yolundan sağlanacak 6 yan bağlantı yoluyla İnönü ve Osmancık Caddeleri ile Aşağı Sanayi Caddesi arasındaki trafik geçişgenliği sağlanacağını söyledi.


Yıllık 100 bin ton asfalt atacaklarını ifade eden Başkan Külcü, 2009 yılında hedeflerini aşarak toplam 110 bin asfalt döktüklerini belirtti.


30 Temmuz 2010
243 kez görüntülendi