Zabıtalar dilencilere göz açtırmıyor…

Çorum`da son günlerde artan dilencilere yönelik olarak sürdürülen çalışmalar ile çok sayıda dilenci toplandı.

Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte şehir dışından gelen çok sayıda dilencinin cami önlerinde ve kalabalık alanlarda dilendiklerini Mobese kameraları ile de takip eden Zabıta ekipleri, yaptıkları çalışmalar ile dilenciler teker teker topladılar.


Son bir hafta içerisinde yaklaşık 20 civarında dilenciyi yakalayan zabıta ekipleri, üzerinde bulunan paralara el koyarak Çorumlu olmayanları il dışına çıkardılar.

Zabıta vatandaşların kalabalık olduğu alışveriş merkezleri, cami önleri ile Gazi, İnönü, Bahabey, Kubbeli caddelerinde kontrollerini sıklaştırdı. Mobese kameraları ile de şehri 54 noktada takip eden ekipler, gördükleri dilencileri yakalayarak Zabıta Müdürlüğü`ne getirdiler.Dilenciler sistemli çalışıyor…

Belediye ekiplerinin sıkı çalışmalarından rahatsız olan dilencilerde, çalışmalarında sistem değiştiriyorlar. Bir kişi vatandaşlardan dilenerek para toplarken, arkasından gelen kişide Zabıtanın olası baskınına karşı toplanan paraları alıyor. Zabıta ekipleri, Mobese kameralarından dilencilerin topladıkları paraları önlem olarak verdikleri yardımcılarına da göz açtırmıyor. Tespit edilen kişilerde zabıta ekiplerince yakalanarak paralara el konuyor.

31 Temmuz 2010
204 kez görüntülendi