Cumartesi Pazarı taşınıyor…

Çorum`da uzun yıllar Cumartesi günü kurulan pazarın yeri değişiyor. Belediye Meclisince alınan karar doğrultusunda Cumartesi Pazarı yeni yerine taşınacak.

Aşık Mahsuni Parkının altında işaretlenen yeni Pazar yerinde çalışmalar devam ediyor. Alt yapı çalışmaları tamamlanan Pazar yerinin asfaltlama çalışmalarına başlandı.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Başkan Yardımcısı Alper zahir, Turan Candan, Çorum Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Yalçın Kılıç, Sebzeciler Odası Başkanı Mehmet Yavşan, Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Hasan Kaya, yeni yapılan sebze pazarında incelemelerde bulundu.

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum`da tüm pazarların modern hale getirileceğini belirterek, “Vatandaşlarımız modern ve hijyenik ortamda Pazar alışverişlerini yapacaklar. Cumartesi Pazarının yeni yerinde çalışmalar son aşamaya geldi. Kısa sürede tamamlanarak Çorum halkının hizmetine sunulacak”; dedi.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Cumartesi Pazarı ile birlikte İkbal Sitesi yanında yapılması planlanan yeni Pazar yerinde de çalışmaların başladığını ifade ederek, “İkbal Sitesinin Pazar yeri alanı da çalışmalar başladı. Bu Pazar yerimizde kısa sürede tamamlanacak”; şeklinde konuştu.


Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Hasan Kaya ise Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`ye teşekkür etti. Muhtar Kaya, Yeni Cumartesi Pazarı`nın taşınması ile birlikte bölgenin her alanda rahatlayacağını belirterek, “Cumartesi Pazarının taşınması bölgemiz açısından önemli bir çalışma. Belediyemiz bu dönemde güzel çalışmalara imza atıyor. Bahçelievler Mahallesi olarak Belediyemizden gereken yardım ve desteği alıyoruz. Başkanımıza ve Belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum.”; diye konuştu.

Belediye Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı Asfalt ekibi yeni Cumartesi Pazarı alanının asfaltlama çalışmalarına başladı. Yapılan çalışmalar ile Pazar yeri iki gün içerisinde asfaltlanarak hizmete sunulmuş olacak. Cumartesi Pazarı kısa süre içerisinde yeni yerinde hizmet vermeye başlayacak.

03 Ağustos 2010
1.063 kez görüntülendi