Belediyemiz 400 Çocuğu Sünnet Ettirecek…

Çorum Belediyesi`nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Sünnet ve Dayanışma Şöleni 7 Ağustos Cumartesi günü Hürriyet Meydanı`nda gerçekleştirilecek. Beyaz Masa`ya yapılan başvurularda 400 kişinin sünnet kaydı yapıldı.

Gerçekleştirilecek olan Sünnet ve Dayanışma Şöleni`ne tüm Çorumluları davet eden Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Sünnet Şöleni ile birlik, beraberlik ve dayanışmanın had safhaya ulaşacağına inandığını söyledi. Külcü, “Sünnet ve Dayanışma Şöleni`nde hem maddi durumu iyi olmayan vatandaşlarımızın hem de bu coşkuyu birlikte yaşamak isteyen ailelerimizin çocuklarını Çorum Belediyesi olarak sünnet ettiriyoruz. Bu vesileyle vatandaşlarımız arasında kaynaşma ve dayanışma artmaktadır. “; dedi. 7 Ağustos Cumartesi günü sünnet olacak çocukların sünnet kıyafetlerinin dün dağıtıldığını dile getiren Külcü, gerçekleştirilecek olan Sünnet Şöleni`nde çocukları bu mutlu günde Çorum halkının yalnız bırakmayacağına inandığını söyledi.


Külcü: Çocuklarımızın bu coşkusuna herkes ortak olmalı

7Ağustos Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan Sünnet ve Dayanışma Şöleni`nin çok coşkulu bir şekilde geçeceğini ve tüm Çorum Halkı`nın bu şölene davetli olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Öykü-Berk kardeşlerin şarkılarıyla Çorumluları coşturacağına inandığını söyledi. Külcü, şölende mehter gösterileri ve çocuklara yönelik sürpriz eğlencelerin de yer alacağını dile getirdi.

Sünnet olacak çocukların ve ailelerinin 7 Ağustos Cumartesi günü saat 09.00`da Belediye önünde toplanacaklarını, buradan araçlarla şehir turu yapılacağını vurgulayan Başkan Külcü, “Sünnet olacak çocuklarla birlikte Gazi Caddesi, Hamit Kaplan Caddesi, Fatih Caddesi, Eşref Hoca Caddesi, Buharaevler, Dr. Sadık Ahmet Caddesi, Osmancık Caddesi, Çiftlik Caddesi, Bahçeler Caddesi, Hıdırlık-Tarım Caddesi, Ankara Yolu, Cengiz Topel Caddesi, Bahabey Caddesi, Gazi Caddesi ve Hürriyet Parkı güzergahında şehir turu yapacağız. Bu coşkuya tüm Çorumluların katılımlarını bekliyoruz.”; şeklinde konuştu.

Sünnet Kıyafetleri Dağıtıldı

Belediyemiz tarafından gerçekleştirilecek Geleneksel Sünnet Şöleni’nde sünne olacak çocukların kıyafetleri dağıtıldı. Çorum Belediyesi olarak her zaman çocukların yanında olduklarını söyleyen Başkan Yardımcısı Zeki Gül, tüm Çorum halkını şölene davet etti.

06 Ağustos 2010
234 kez görüntülendi