Dolu dolu Ramazan Eğlenceleri başlıyor…

Onbir Ayın Sultanı geldi kapımıza dayandı. Bu akşam ilk teravihi kılınacak ilk sahur yapılacak. Ramazan Ayı`na yönelik çalışmalarını tamamlayan Çorum Belediyesi de Ramazan`a hazır. İhtiyaç sahipleri iftar için evine yetişemeyen vatandaşlara hizmet amacıyla kurulan Ramazan Çadırı iftar sonrası aileleriyle birlikte eğlenmek isteyenler için Ramazan Sokağı`nda çalışmalar tamamlandı. Ramazan Sokağı, yarın ünlü sanatçı Uğur Işılak konseriyle eğlencenin başlangıcını yapacak.


Konuyla ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Ramazan Ayı boyunca Çorumlulara kaliteli ve seviyeli bir Ramazan eğlencesi yaşatacaklarını söyledi. Geçen yıl ilk kez başlattıkları Ramazan Sokağı`nı bu yıl da devam ettirdiklerini ifade eden Külcü, “Ramazan Sokağı eğlencelerini ünlü sanatçı Uğur Işılak`ın konseriyle 11 Ağustos akşamı başlatıyoruz. Halkımız Ramazan Sokağı`nda rahatça eğlenebilecek, gösterileri ücretsiz izleyebilecek.”; dedi.


Ramazan Ayı boyunca Recep Demirkaynak`ın stand up gösterisi, Nasreddin Hoca adlı Orta Oyunu, Ertuğrul Erkişi-Minik Dualar Grubu konseri, İbrahim Sadri`nin Şiir dinletisi, Ömer Karaoğlu`nun Tasavvuf Musikisi konseri, dünyaca ünlü Mısırlı Hafız Ahmet Ebu`l Kasımi`nin Kur`an Tilaveti`nin yanında Türk Sanat ve Halk Müziği konserleri, animasyon gösterileri, gölge oyunları, yarışmalar gibi çok zengin içerikli programlar hazırladıklarının altını çizen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Ramazan Ayı boyunca devam edecek olan Ramazan Sokağı şenliklerine tüm Çorumluları davet etti.

10 Ağustos 2010
216 kez görüntülendi