Ramazan Sokağında coşkulu konser…

Belediyemizin düzenlediği Ramazan Ayı Şenliklerinde Çocuklar Gönüllerince Eğlenirken, Gençler de Ünlü Sanatçı Uğur Işılak’ın Konseriyle Coştu.Çorum’da Belediyemiz tarafından kurulan Ramazan Sokağı’nda birbirinden renkli etkinliklerle başlarken, Ramazan Sokağının ilk konuğu, Ünlü sanatçı Uğur Işılak oldu.

Belediyemiz tarafından ilk kez geçen yıl kurulan ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Ramazan Sokağı, bu sene de yine büyük sürprizlerle açıldı. Ramazan`ın ilk gününde Ünlü Ramazan Sokağını dolduran vatandaşlar Uğur Işılak`ın şarkıları ile coştu.

Uğur Işlak`ın konserine Belediye Başkanı Muzaffer Külcü eşi Hatice Külcü, AK Parti Çorum Milletvekilleri Agah Kafkas, Cahit Bağcı, AK Parti İl Başkanı Faruk Özkader, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Sami Ceylan, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Belediye Meclisi AK Parti Gurup Başkanı Ahmet Özler, Belediye Meclis Üyeleri, ilçe ve Belde Belediye Başkanları, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Ercan ile çok sayıda vatandaş katıldı.


Belediye Başkanı muzaffer Külcü ile AK Parti Çorum Milletvekili Agah Kafkas tarafından ünü sanatçı Uğur Işılak`a çiçek takdim ettiler.

Yaklaşık 2 saat süren konserde sevilen şarkılarını seslendiren Uğur Işılak’a hayranları büyük ilgi gösterdi. Konser sonunda ünlü sanatçı Uğur Işılak vatandaşlar tarafından uzun süre alkışladı.

Birbirinden ünlü isimler, 11 Ağustos’ta başlan on bir ayın sultanı Ramazan için Çorum’a gelecek. Farabi Caddesi Meydan Camii yanındaki alanda kurulan Ramazan Sokağı’ndaki Ramazan`ın ilk konseri olan Uğur Işılak’ın yanı sıra Ertuğrul Erkişi ve Minik Dualar Grubu Çorumlularla buluşacak. Ayrıca, İbrahim Sadri şiir dinletisiyle, Ömer Karaoğlu ise tasavvuf ve ilahileriyle Ramazan Sokağı’nda sahneye çıkacak. Konserlerin dışında Recep Demirkaynak da Stand-Up gösterisi ile vatandaşlarla biraraya gelecek.


Ramazan Sokağı’nda ayrıca, sema gösterisi ile tasavvuf musikisi programı da yer alacak. Mahalli sanatçıların Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Musikisi Konserleri de sokağa renk katacak. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve havai fişek gösterilerinin de olacağı sokakta ayrıca, Kadir Gecesi’ndeki programa İranlı hafız Ahmet Ebu-l Kasimi katılacak.

Hacivat-karagöz, ateş adam, palyaço, aşık ile maşuk, tahta bacak, çocuk tiyatrosu ve kukla gösterileri de Ramazan boyunca etkinliklerini aralıksız sürdürecek. Belediyemiz düzenleyeceği Ramazan etkinlilerinin tamamı ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.


13 Ağustos 2010
241 kez görüntülendi