Belediyede performans hedeflenenin üzerinde…

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, başlattıkları altyapı çalışmalarını Çorum`un 30 yıl sonra yaşayabileceği nüfus yoğunluğunu hesaplayarak projelendirdiklerini söyledi.


Ulukavak Mahallesi, Üçtutlar Mahallesi ve Buharaevler Mahallesi`ni kapsayan yaklaşık 9 bin metre uzunluğundaki yağmursuyu ve şebeke suyu hattının yaklaşık 4 bin metresini tamamladıklarını dile getiren Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, 2010 yılında 30 bin metre kanalizasyon, 25 bin metre yağmursuyu ve 15 bin metre uzunluğunda da içmesuyu hattı yapmayı planladıklarını anlattı.

Belediye olarak geçen yıl bekledikleri hedeflerin üzerin çıktıklarını dile getiren Külcü, bu sene de hedeflerin üzerinde performans göstermeyi amaçladıklarını kaydetti.


Vekillerden Külcü`ye övgü…

Ak Parti Çorum Milletvekilleri Agah Kafkas, Cahit Bağcı ve Murat Yıldırım Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ile birlikte belediye yatırımlarını incelediler. İnceleme gezisinde Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, Ak Parti İl Başkanı Faruk Özkader ve bazı meclis üyeleri de hazır bulundu.


Vekillerin inceleme gezisi, Buharaevler-Osmancık Kavşağı arasında yapımı devam eden 12 metre genişliğindeki yol çalışmasıyla başladı. Daha sonra Garantievler mevkiinde devam eden toplam 8 bin 980 metre uzunluğundaki yağmursuyu ve şebeke suyu çalışmalarını, sonra da Akıncılar Kışlası`ndan Çevre Yolu`na kadar uzanan Yeni Sanayi, Terminal ve Bahçeler Caddesi`ndeki yol yapım çalışmalarını incelediler. Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`nün kısa sürede önemli çalışmalara imza attığını söyleyen vekiller, şehrin tüm bölgelerinde altyapı ve üstyapıya yönelik çalışmaların olduğunu, bu çalışmaların tamamlanmasıyla Çorum`un bambaşka bir çehreye bürüneceğini dile getirdiler.


Külcü; Yeni Caddeyi bu yıl açmayı planlıyoruz…

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Akıncılar Kışlası`ndan başlayıp çevre yoluna kadar uzayacak olan yeni yolun bu sene trafiğe açılacağını söyledi. Akıncılar Kışlası`ndan başlayıp Terminal Caddesi, Yeni Sanayi Caddesi ve Bahçeler Caddesi`nde devam edip çevre yolunan bağlanan yolun tamamlandığında adının ne olabileceği ile ilgili belediye internet sitesinde bir anket çalışması yaptıklarını dile getiren Başkan Külcü, seçenekler arasında Akşemseddin Caddesi`nin öne çıktığını söyledi.

Başkan Külcü, sonucun henüz belli olmadığını, tamamlandığında Meydan Camii`ne konulacak ismin aynısının da söz konusu caddeye konulabileceğini aktardı. 2200 metre uzunluğundaki 40 metre genişliğindeki yolun 6 şeritli olacağını dile getiren Külcü, yıllar sonra ihtiyaç duyulması halinde kısa sürecek bir çalışma ile yola iki şerit daha ilave edilebileceğini bildirdi.


Söz konusu yola toplam 22 bin ton asfalt dökeceklerini açıklayan Külcü, caddenin çevre yoluna yan yollarla bağlanabileceğini sözlerine ekledi.


17 Ağustos 2010
222 kez görüntülendi