30 Ağustos inancın zaferle taçlandırıldığı gündür…

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, 30 Ağustos Zafer Bayramı`nın 88. Yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında; 30 Ağustos 1922 tarihinin Türk halkının inancını zaferle taçlandırdığı gün olduğunu kaydetti.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, mesajında 30 Ağustos Zaferi, savaş alanlarında askeri kahramanlık destanları verilerek kazanılmış bir zafer olduğunu belirterek Türk ordusunun, bu zaferle tarihte yeni bir sayfa açtığını söyledi.

Başkan Külcü, “Yüz binlerce şehit, bir o kadar da gazi ile kazanılan bu zaferin Türk Milleti’nin direnci ve inancı ile hangi koşullarda neleri kazanabileceğinin kanıtı olarak tarihte yer aldığını ifade ederek “Bu özel günü bizlere armağan eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve şükranla anıyor, emanetinin bekçisi olmaya devam edeceğimizi yineliyoruz. Yazılan şanlı destanın yeni nesillere anlatılmasını vazife kabul ediyoruz. Bu duygu ve düşünceler içinde 30 Ağustos Zafer Bayramınızı en içten duygularımla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.”;


31 Ağustos 2010
230 kez görüntülendi