Belediyemiz Kandil simidi dağıttı…

Belediyemiz, her Kandil olduğu gibi Kadir gecesi nedeniyle yine Çorum`un tüm camilerinde Kandil simidi dağıttı.Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personelleri Kadir gecesinin idrak edildiği Pazar günü Çorum`da bulunan yaklaşık 90 camide cami cemaatine toplam 20 bin adet kandil simidi dağıtımı yaptığını söyledi.


Vatandaşların geçmiş Kadir gecelerini kutlayan Zeki Gül, 27 nci gecesi, Kur`an`ın gökten yeryüzüne indirilmeğe başlandığına inanılan gece olduğunu belirterek, ” O gece Kandil gecelerinden biridir. Müslümanlık inancına göre, Kadir gecesinde bir yıllık işler takdir edilir, meleklerle Cebrail o gece yer yüzüne inerler. O gecede yapılan ibadet bin yıllık ibadetten üstün sayılır”; dedi.


Böyle önemli günlerde hatırlatma ve hatırlama adına Çorum belediyesinin her Kandil günlerinde Kandil simidi dağıttığını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül,” Bu duygu ve düşüncelerle; bütün hemşehrilerimin geçmiş Kadir gecelerini tebrik eder, bu mübarek gecenin kalplerimizi ve gönüllerimizi aydınlatmasını, bütün insanlığın hidayetine vesile olmasını Cenab-ı Hak`tan niyaz ederim”; dedi.

07 Eylül 2010
266 kez görüntülendi