Okulların Güvenliği masaya yatırıldı…

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan başkanlığında gerçekleşen toplantıya Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesinden Komiser Abdulkadir Yıldız, Kahraman Dilikuş, Çorum Belediyesi Trafik Zabıta Amiri Mustafa Kanat ile bazı yetkililer katıldı.

2010-2011 eğitim öğretim sezonunda öğrencilerin daha sağlıklı ve güvenli eğitim alabilmeleri için gerçekleştirilen toplantıda, polisin ve Zabıtanın alacağı tedbirler masaya yatırılırken, okul servislerinin durumları da toplantıda görüşüldü.


Geleceğin teminatı olan çocukların çağın gereklerine uygun, güvenli eğitim ortamlarında yetiştirilmesinin yaptıkları çalışmalarda temel amaç olduğunu söyleyen Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, “Güvenli eğitim ortamlarının oluşturulması, muhtemel şiddet olaylarının önlenmesi için ilgili tarafların işbirliği ve koordinasyonunda, mevcut güvenlik durumunun belirlenerek koruyucu ve önleyici güvenlik tedbirlerinin artırılması amaçlanmaktadır. Bugün yaptığımız toplantı ile okullarımızdaki mevcut güvenlik önlemleri durum analizleri yapılarak, koruyucu ve önleyici güvenlik önlemlerinin etkinliği daha nasıl artırılabileceği konularını görüştük. Trafik yönünden öğrencilerin sıkıntı yaşamaması için gereken tüm önlemler alınmıştır.” diye konuştu.

20 Eylül 2010
236 kez görüntülendi