2011 Halter Şampiyonası Çorum’a alınabilir…

16-20 Eylül tarihleri arasında Antalya`da yapılan Dünya Halter Şampiyonası`na Çorum`dan Halter Federasyonunun davetlisi olarak katılan Çorum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü ve Belediyespor 2. Başkanı Mustafa Ercan Halter Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Hasan Akkuş ile Türkiye Halter Şampiyonası`nın Çorum`da yapılması için bir ön görüşme yaptı. Çorum`dan eğitim semineri ve Dünya Halter Şampiyonasını izlemek üzere Belediyespor 2. Başkanı Mustafa Ercan`ın yanı sıra halter hakemi Osman Yallım, halter il temsilcisi Hasan Has ve halter antrenörü İsmail Kekeç katıldı.


81 ülkenin yer aldığı Dünya Halter Şampiyonası`nı izlemek üzere Belediyespor 2. Başkanı Mustafa Ercan başkanlığındaki ekip Dünya Halter Şampiyonası`nın yanı sıra üç gün süren spor eğitim seminerine de katıldı. Halkla İlişkiler, Sponsorluk ve Spor Pazarlaması konularında eğitim alan ekip kalan diğer zamanlarda da Dünya Halter Şampiyonası`nı izleme imkanı buldu.


Halter Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Hasan Akkuş ile halter üzerine uzun uzun konuşma imkanı bulan Mustafa Ercan Çorum`da tek faal halter kulübünün Belediyespor bünyesinde bulunduğunu ve 33 tane lisanslı sporcularının olduğunu vurgulayarak Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`nün 2011`de yapılacak olan Türkiye Halter Şampiyonası`nın Çorum`da yapılması teklifini Hasan Akkuş`a iletti. Çorum Belediyespor`un Çorum`da önemli spor faaliyetlerine imza attığını kaydeden Mustafa Ercan, halter federasyonu yöneticilerini Çorum`a davet etti.


Teklife sıcak bakan Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş, “Çorum`da haltere ilgi duyan sporcuların olması bizleri sevindirdi. Bizler Çorum`u yakından takip ediyoruz. İnşallah değerlendirmelerimizi yapacağız ve Türkiye Halter Şampiyonası`nın Yıldızlar, Gençler veya Büyükler Kategorisinden bir tanesini Çorum`da yapmayı arzu ederiz. Kasım ayında yapacağımız 2011 yılı programında Çorum`u göz önünde bulunduracağız.”; diye konuştu.

Halter Federasyonu Doç. Dr. Hasan Akkuş, 26 Eylül`de sona erecek olan Dünya Halter Şampiyonasından sonra bazı illere malzeme yardımı yapacaklarını bu illerin başında da Çorum`un geldiğini sözlerine ekledi.

Dünya Halter Şampiyonası`nı izleyenler arasında Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Dünya eski halter şampiyonu Halil Mutlu, Naim Süleymanoğlu da yer aldı. Ercan, bu kişilerle hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.


22 Eylül 2010
292 kez görüntülendi