Kıbrıs Caddesi ile Uğur Mumcu Caddesi Asfaltlandı…

Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Kıbrıs Caddesi ile Uğur Mumcu Caddesini asfaltladı.


`Yol Medeniyettir` sloganı ile geniş yolları Çorum`a kazandıran Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, şehrin bozuk olan yolların yapımına da hız verilmesi talimatını verdi.

Her yıl 100 bin ton asfalt hedefleyen Belediye, geçen yıl 110 bin ton asfalt atarken 2010 yılı asfalt sezonunda şuana kadar 50 bin ton asfalt atarak geçen yılkı asfalt rekoruna hızla yaklaşıyor.

Kale Mahallesinde asfalt çalışmalarını yoğunlaştıran belediye geçtiğimiz hafta Milönü caddelerini asfaltlarken, bu hafta ise Kıbrıs Caddesi ile Askerlik Şubesinin bulunduğu Uğur Mumcu caddelerinde asfalt çalışmalarını sürdürdü.


Asfalt çalışmalarını Belediye Başkan Yardımcısı Turan Candan ile birlikte yerinde inceleyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, incelemeleri sırasında esnaflarla da sohbet etti.

Başkan Muzaffer Külcü`ye yapılan yollar için teşekkür eden esnaflar, “Yollar çok bozuktu. Büyük sıkıntılar yaşıyorduk. Büyük bir eksikliğimiz giderildi. Yaptığınız çalışmalar için teşekkür ediyoruz”; diye konuştular.


Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ise Çorum`da imkanları ölçüsünde asfalt çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “Ekiplerimiz şehrimizin her tarafında canperane bir şekilde çalışıyor. Asfalt ekiplerimiz bir taraftan, bu yıl başlattığımız Terminal, Yeni Sanayi yolunda çalışmalarını sürdürürken, bir diğer ekibimiz soğuk asfalt çalışmasını yapıyor, diğer ekiplerimiz ise, mahallelerimizde bozuk yolların asfalt çalışmasını sürdürüyor. Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, hedeflediğimiz asfalt hedefine ulaşmak için gece gündüz demeden çalışıyorlar. Çorum`un her mahallesinde bir ekibimiz çalışıyor. Çorum`a güzel yollar kazandırıyoruz”; şeklinde konuştu.

28 Eylül 2010
305 kez görüntülendi