Belediyespor büyük düşünüyor…

Futbolda daha büyük başarılara imza atmak isteyen Çorum belediyespor UEFA A lisansı bulunan Nihat Armutçu`yu takımın Genel Direktörlüğ`ne getirdi.

Dün Kulüp 2.Başkanı Mustafa Ercan`ında hazır bulunduğu toplantıda Nihat Armutçu ile el sıkışan Belediyespor Kulübü Başkanı Zeki Gül, alt yapıdan A takıma kadar daha çağdaş, daha bilimsel bir yapı oluşturmak istediklerini bu yüzden bundan sonra Armutçu`yla çalışacaklarını söyledi.


Zeki Gül, iyi bir sporcunun yanında iyi bir insan yetiştirmenin de önemli olduğuna değinerek, ” Tüm kategorilerde yarışmacı kimliğinin yanı sıra, gerek futbolun fiziksel ve teknik taktik yönü, gerek psikolojik ve pedogojik yönü olmak üzere tüm alanlarda sağlam güçlü karaktere sahip, milli ve manevi duygulara bağlı nesiller yetiştirmek istiyoruz”; dedi.

Belediyespor olarak amaçlarının her yıl diğer kulüplerden oyuncu transfer ederek ayakta durmak değil, futbol eğitimini kendi veren ve yetiştiren bir kulüp haline gelmek olduğunu vurgulayan Gül, bu nedenle çeşitli süper lig takımlarının uyguladığı sistemi Belediyespor`a getireceklerini açıkladı.

Başkan Zeki Gül, bu uygulamayı hayata geçirmek amacıyla UEFA A Lisans sahibi Nihat Armutçu`yla anlaştıklarını belirterek, ” Nihat Armutçu bundan sonra Belediyespor Futbol Direktörü olarak çalışacaktır. Armutçu gerek alt yapının bilimsel şekillenmesi gerekse A takımımızın antrenman, kamp ve maç planlanmasında bizlere yardımcı olacaktır”; diye konuştu.

Bundan sonra Belediyespor kulübü bünyesindeki tüm futbolcuların kişisel gelişimlerinin yakından takip edilip bilgi bankası oluşturacaklarını anlatan Zeki Gül, özellikle alt yapıdaki çocukların eğitimlerini de yakından takip ederek sadece sporculuklarının değil tüm gelişimlerinin daha sağlıklı olmasına gayret göstereceklerini ifade etti.


Gül, Nihat Armutçu`nun A takımı antrenörü Selahattin Karaca, alt yapı antrenörleri Cemalettin Hoşgör ve Hüseyin Çelik`le birlikte koordineli çalışacağını da sözlerine ekledi…

29 Eylül 2010
221 kez görüntülendi