Belediyenin Güreş Şöleni Yarın…

Tarihi Kırkpınar Güreşlerine alternatif olacak şekilde organizasyon yapmak amacıyla çalışma yapan Çorum Belediyesi, Türkiye`nin yağlı güreşte söz sahibi tüm güreşçilerini yarın yapılacak güreşlere davet etti.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Güreşin Ata sporu olması nedeniyle her zaman Türk Sporu`nda ayrı bir yeri olduğuna dikkat çekerek, bu nedenle Pazar günü yapılacak Yağlı güreşlere büyük önem verdiklerini söyledi.


Yapacakları güreşlere Kırkpınar`ın efsane ismi Ahmet Taşçı ve 2009-2010 Kırkpınar Başpehlivanı Mehmet Yeşil Yeşil`in de katılacağını açıklayan Başkan Külcü, yine daha önce Kırkpınar da Başpehlivan olan Osman Aynur, Vedat Ergin, Hasan Tuna ve Kenan Şimşek gibi ünlü isimlerin de yarın ki güreşlere davet edildiğini bildirdi.

Çorum`da dünya çapında bir çok başarılara imza atan güreşçiler yetiştiğine değinen Başkan Muzaffer Külcü; “Çorum Belediyesi olarak ata sporumuza bugüne kadar her zaman gerekli desteği verdik, bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. Belediyemizin yaptığı bu güreş organizasyonunun amacı, hem ilimiz hem de ülkemiz güreşine katkı sağlamaktır. Bu amaç uğruna çalışan, kendine büyük idealler çizmiş, geleceğin başpehlivanları olmaya aday genç kardeşlerimize destek olmaya devam edeceğiz”; dedi.


Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, yarın yapılacak güreşlere katılacak diğer güreşçileri şu şekilde açıkladı; Baş: Şükrü Kazan, Ahmet Kavakçı, Murat Hikmet, Savaş Yıldırım, Ali Gökçen, Enver Erişli, Bayram Ertan, Serhat Gökmen, Fatih Atlı, Ali Altun, Osman Özgün, Hüseyin şahinal, Nuri Zengin, Ümit Balta, Gökhan Arıcı, Güngör Ekin, Murat Aydoğdu, Reşat Turgut, Ziya Ünlü, Ali Rıza kaya, Sermest Bulut, Hüseyin İyican, Bekir Seçim, Salih Dorum, Süleyman Aykırı, ve Hüseyin Demir.

Baş altı: Ramazan Bircan, Kemal Yılmaz, Nadir Taki, İsmail Varol, Serkan Duman, Hasan Cengiz, Uçar dede, Burhan Şahin, Mehmet Taşçı, Arif Akın, Erkan Erkan, Kaan Kaya, Bayram Doğan, ve Abdülkadir Saraç.

02 Ekim 2010
219 kez görüntülendi