Meydan Camii Alanı 10 bin metrekare genişletildi…

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Meydan Camii alanın da 10 bin metrekarelik bir alanın tamamen park ve yeni tesislerden oluşacağını söyledi.

İl Müftüsü Ahmet Çelik`in Camiler Din Görevlileri haftası münasebetiyle yaptığı ziyareti sırasında konuşan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Meydan Camii`ne ilişkin bir çalışmamız var. Meydan Camisinin etrafında 10 bin metrekarelik bir alanı tamamen park ve yeni tesisler yapılacak hale getiriyoruz. Çorum Ulu Camii`nin iki buçuk katı büyüklüğünde bir alana sahip olacak. Muhtemelen Müftülüğümüzü de oraya taşıyacağız. Caminin etrafında geniş bir alan yapmış olacağız camiler haftası nedeniyle halkımıza bu önemli müjdeyi verelim. İlimize hayırlı olsun”; şeklinde konuştu.


İl Müftüsü Mehmet Çelik ise Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`nün verdiği müjdenin Çorum açısından çok büyük olduğunu belirterek, “Sayın Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Selimiye modeli yapılan Meydan Camisinin etrafında yapılacak böylesi geniş bir alan bizleri son derece memnun etmiştir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”; şeklinde konuştu.

İl Müftüsü Ahmet Çelik daha sonra Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`yü Camiler ve Din Görevlileri haftası etkinliklerine davet etti.


05 Ekim 2010
288 kez görüntülendi