Bakan Kavaf Belediyemizi ziyaret etti…

Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, “Çocuk İhmali ve İstismarı” konulu eğitimcileri ve kamuoyunu bilgilendirme, toplumsal farkındalığı arttırma seminerine katılmak üzere geldiği Çorum`da, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`yü de ziyaret etti.

Bakan Kavaf`a, Çorum Belediyesi`nin sosyal belediyecilik anlayışı hakkında brifing veren Başkan Külcü, Çorum`da özellikle kadınların ve çocukların yararlanmaları için sosyal alanlar oluşturduklarını parkları kullanımlarına açtıklarını, yeni oyun alanlarıyla spor yapılabilecek sahaların kurulması için çaba harcadıklarını dile getirdi.


Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`nün ardından konuşan Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Çorum`un altyapı anlamında Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu, ancak genel sorunun çözümlenmesi için çok çalışılması gerektiğini vurguladı. Kavaf, Çorum Belediyesi`nin sosyal belediyecilik alanında çok ileri olduğunu ve Türkiye`de örnek gösterilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.


Daha sonra şeref defterini imzalayan Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf`a Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, bakır işlemeli ibrik hediye etti.

Çorum’a gelen Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf Yurt Öğrencileri ile kahvaltı yaptı. Kahvaltıya Belediye Başkanı Muzaffer Külcü eşi Hatice Külcü ile birlikte katıldı.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf ile birlikte Sevgi evlerini incelediler.

Çorum da bir dizi incelemelerde bulunan Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf Saat Kulesi’nde Başkan Külcü ve Vali Çakır’la birlekte hatıra fotoğrafı çekindi.14 Ekim 2010
258 kez görüntülendi