Başkan Külcü Parklarda İnceleme Yaptı.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum`da bulunan parklarda inceleme yaptı. Parklarda yeni bir çalışma başlatılacağını ifade eden Başkan Külcü, tüm parkların sil baştan elden geçirileceğini söyledi.


Başkan Muzaffer Külcü Park ve Bahçeler Müdürü Mustafa Bozkurt ile birlikte Bahçelievler, Kale, Gülabibey, Mimar Sinan, Ulukavak, Çepni, Buharaevler mahallelerinde bulunan ve yeni yapımına başlanan parklarda incelemelerde bulundu.


Parkların insanların rahatça kullanabilecekleri mekanlar haline getirilmesi talimatını veren Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Belediye Başkanı adayı olduğunda verdiği her mahalleye büyük park projesini de hayata geçiriyor.


Büyük Parklar Yapmak Suretiyle Mahalle Sakinleri Kaynaştırılacak…

Parklarda yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Çorum`un 14 mahallesinin her birine büyük parklar yaparak ya da var olanlara rekreasyon çalışması yaparak parkları bir yaşam alanı haline getiriyoruz. 5 yıllık dönemde Çorum`u yeşile bürünmüş bir kent haline getirmeyi planlıyoruz. Mevcut parklarımızın birçoğu kullanılamaz halde olması nedeniyle parklarımızda rekreasyon çalışması yapıyoruz. Her mahalleye bir büyük park yapacağız ve bu parklarda mahallemizin erkekleri, kadınları, çocukları burada nitelikli vakit geçirecek. Aynı apartmanda yaşayıp sadece asansör girişinde selamlaşan kopuk bir kent yaşamından insanların birbirleri ile daha fazla şeyi paylaştığı ilişkilerin daha birincil olduğu bir cemiyet yaşamı oluşturabileceğimizi ortaya koymaya çalışıyoruz. Bunu ne kadar başarabilirsek kendimizi o kadar mutlu sayacağız.”; dedi.


Sadece çimi ekilmiş birkaç oyun aleti bulunan park anlayışından vazgeçerek insanların modern anlamda vakitlerini geçirebilecekleri bir park kültürünü hayata geçirmek istediklerini ifade eden Muzaffer Külcü, “Her yaştan insanın, sabahtan akşama eğlenerek vakit geçirebileceği, spor yapabileceği, her türlü sosyal etkinlikte bulunabileceği; kelimenin tam anlamıyla bir yaşam merkezi oluşturmaya çalışıyoruz”; şeklinde konuştu.Başkan Külcü`ye Park Teşekkürü…

Parklarda inceleme yapan Başkan Muzaffer Külcü, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Mahallelerindeki parkları kullanılabilir hale getirilmesinden memnun olduklarını belirterek, “Başkanım teşekkür ediyoruz. Mahallemizde ihtiyaç olan parklarda düzenleme yapıyorsunuz. Çocuklarımız rahatça oynayabilecek vatandaşlarımız hem spor yapacaklar hem de dinlenme imkanı bulacaklar. Çorum`da yaptığınız çalışmalar için teşekkür ediyoruz.”; diye konuştular.


Başkan Muzaffer Külcü, her mahallede inceleme yaptığı parklarda vatandaşlarla sohbet etti, sorunlarını dinleme imkanı buldu.


20 Ekim 2010
493 kez görüntülendi