Avusturya heyetinden Başkan Külcü’ye ziyaret…

Avusturya Büyükelçiliği Müsteşarı Constantin Bekos, Büyükelçilik Müşaviri Dr.Cristian Mayer. Kırsak Kalkınma Finansman Genel Koordinatörü Yakup Sağlam Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`yü makamında ziyaret etti.

Avusturya heyetini ağırlayan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum sanayisi hakkında bilgi verdi.


Avusturya ve Çorumlu iş adamlarını bir araya getirmek için bu ziyareti gerçekleştirdiklerini söyleyen Avusturya Büyükelçiliği Müsteşarı Constantin Bekos, “;Çorum`da bulunduğum için mutluyum. Burada güzel işler yapmak istiyoruz. Aramızdaki ilişkileri geliştirmek istiyoruz. Ekonomimizi düzeltmek için ilişkilerimizi gözden geçirmek ve Çorum ile sıkı bir dostluk içerisinde iş yapmak istiyoruz. Şehirlerdeki bütün ticaret odalarını gezerek ülkemizi de tanıtmak istiyorum. Bu ziyaretlerimizi sadece iş anlamında değil, birbirimizi tanıdıkça ilişkilerimizin daha sağlam olacağı için yapıyoruz”; şeklinde konuştu.


Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ise, Çorum`un yıllık 100 milyon dolar ihracatı bulunduğunu, yapılan ihracatın genel anlamda makine sanayi olduğunu ancak Çorum sanayisinin tekstil, kağıt, makine gibi çeşitli alanlarda ihracat yaptığını söyledi.

Çorum`un anahtar teslim fabrika kuran sanayi kuruluşlarının bulunduğunu ifade eden Başkan Külcü, “;Dünyanın her tarafına ihracat yapıyoruz. İhracatımızın büyük bir bölümünü Avrupa ülkelerine yapmaktayız. Çorum`da kurulan fabrikalar tek bir sektörde değil çeşitli alanlarda üretim yapıyorlar. Çorumlu hemşerilerimiz ile Avusturyalı sanayicilerimiz arasında işbirliği yapılabilir. Belediye olarak gereken desteği vermeye hazırız”; şeklinde konuştu.


Yapılan konuşmaların ardından Avusturya Büyükelçiliği Müsteşar Constantin Bekos, Başkan Muzaffer Külcü`ye Avusturya hakkında kitap hediye ederken, Başkan Külcü ise misafirlere Çorum Belediyesi tarafından bastırılan eserler ile tanıtım CD`leri ile Çorum Leblebisi hediye etti.


21 Ekim 2010
231 kez görüntülendi