Boğazkale’de Asfalt Sevinci…

“Yol Medeniyettir” sloganı ile Çorum`da geniş yollar açan ve trafiğin önemli ölçüde rahatlamasını sağlayan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, maddi imkanları kısıtlı olan ilçe belediyelerin de alt yapı ve yol yapım çalışmalarına destek oluyor.

Boğazkale ilçesinin asfaltına destek olan Başkan Muzaffer Külcü, Boğazkale`ye giderek çalışmaları yakından inceledi.


Başkan Külcü ile birlikte Boğazkale Kaymakamı Murtaza Dayanç, AK Parti İl Başkanı Faruk Özkader, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Eker, Belediye Başkan Yardımcıları Alper Zahir, Turan Candan, Boğazkale Belediye Başkanı Ali Rıza Soysat, Osmancık Belediye Başkanı Bekir Yazıcı, Dodurga Belediye Başkanı Bekir Kılıç, Arifegazili Belediye Başkanı Hamza Yağmur da çalışmaları incelediler.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum Belediyesinin imkanları ölçüsünde diğer ilçelere yardım edeceğini söyledi.


Başkan Muzaffer Külcü, Belediye Meclisinde alınan karar doğrultusunda Çorum`un ilçe ve belde belediyelerinin alt yapı ve yol yapım çalışmalarına destek olduğunu ifade ederek, “Çorum`u marka şehir yapmak adına, ilçe ve belde belediyelere gereken yardımları yapmaya çalışıyoruz. Biz Çorum’u bir bütün olarak görüyor ve çalışmalarımızı bu çerçevede yürütüyoruz. Belediyemizin imkanları ölçüsünde tüm ilçelerimize yardımlarımız sürecek”; diye konuştu.


Boğazkale Belediye Başkanı Ali Rıza Soysat ise Çorum Belediyesinin desteği ile tarihi kent olan Boğazkale`nin yolarını asfaltladıklarını belirterek Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`ye teşekkür etti.


Başkan Ali Rıza Soysat, “Hitit uygarlığının başkenti Boğazkale bir turizm alanı olmasına rağmen yolları ilçeye yakışmıyordu. Belediyemizin maddi imkanları ölçüsünde hizmet etmeye çalışıyorduk ancak, bu yetersiz geliyordu. Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`nün desteği ile ilçemizin yolları asfaltlandı. Şimdi ilçemiz daha güzel oldu. Başta Belediye Başkanı Muzaffer Külcü olmak üzere tüm Belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum”; diye konuştu.


25 Ekim 2010
257 kez görüntülendi