PTT’den Başkan Külcü’ye ziyaret…

PTT Baş Müdürü Şükrü Elmas, PTT`nin kuruluşunun 170. Yıl dönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`yü makamında ziyaret etti.

Baş Müdür Şükrü Elmas, PTT olarak su tahsilatı yapabileceklerini gündeme getirdi. Şükrü Elmas, bazı illerde PTT şubelerinin belediyelerin yükünü azaltmak amacıyla belirli bir komisyon dahilinde su faturası tahsilatı yaptığını belirterek Çorum Belediyesi ile de anlaşma yapılarak belediyenin su faturası tahsilatını yapabileceklerini söyledi.


Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, PTT`nin belirli bir komisyon karşılığında bunu yaptığını hatırlatarak ekstra ücret ödemenin mantıklı olmadığını ifade etti. Başkan Külcü, “Biz vatandaşlarımıza daha iyi hizmet edebilmek amacıyla gerekli tedbirlerimizi zaten alıyoruz. Hemşehrilerimiz su faturalarını kredi kartları ile ödeyebiliyorlar”; dedi.

Artık dünyanın öbür ucu ile anbean iletişim kurulduğunu kaydeden Başkan Muzaffer Külcü, dünyada yaşanan değişimin özel sektör tarafından yakalanabildiğini ancak kamu kurumlarının bu değişimi çabuk yakalayamadığını buna rağmen kendilerinin kısa sürede bir çok değişimi hayata geçirdiğini söyledi.

25 Ekim 2010
275 kez görüntülendi