Çorum Barosu Başkan Külcü’yü ziyaret etti…

Çorum Barosu Yönetim Kurulu, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`yü makamında ziyaret etti.

Geçtiğimiz günlerde Baro Başkanlığına seçilen Av. İbrahim Özyılmaz ve Yönetim Kurulu üyeleri ilk ziyaretlerini mesleği Avukat olan Belediye Başkan Muzaffer Külcü`ye yaptılar.

Baro Başkanı Av. İbrahim Özyılmaz, tecrübeli bir yönetimle görevi devraldıklarını belirterek, yargının ve mesleğin sıkıntılarının çözümü, üyelerin mesleki gelişimlerine katkı sunmak adına çalışmalar yapacaklarını söyledi.


Avukatlık mesleğinin önemli bir meslek olduğunu ifade eden Başkan Muzaffer Külcü, “Mesleğimiz önemli bir meslektir. İki insan arasında anlaşmazlıktan, uyuşmazlıktan haklıyı bularak kazanmaya çalışan meslek dalındayız. Hepimizin amacı daha özgür, daha müreffeh bir ülke insanı olarak yaşamak ve hukukun üstünlüğünü temel almış bir devlet düzeni içerisinde yaşamak bu bağlamda avukat olarak bizim üstümüze çok büyük bir vazife düşüyor. İnsanlar 100 yıllardır hukuk mu üstün ekonomi mi üstün diye tartışmışlar ancak ikisinin de bir birinden üstün yanı olmadığı, ikisinin de çok önemli olduğu ortaya çıkmıştır. Hukuk insanları olarak hukukun üstünlüğü savunmak durumundayız”; şeklinde konuştu.28 Ekim 2010
216 kez görüntülendi