Mahfi Eğilmez’den Vali Çakır ve Başkan Külcü’ye teşekkür…

Cnbc-e kanalı ekonomi yorumcularından, Radikal Gazetesi yazarı, Fahri Hemşerimiz Mahfi Eğilmez Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü aracılığı ile Vali Nurullah Çakır ile Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`ye teşekkür etti.

2005 yılından sonra Çorum`da Hitit Uygarlığı ile ilgili etkinliğin az sayıda yapıldığını söyleyen Mahfi Eğilmez, 2010 yılı itibariyle Vali Nurullah Çakır ve Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`nün Hitit Uygarlığının tanıtımı için gösterdikleri çabanın farkında olduğunu ve bundan da memnuniyet duyduğunu ifade etti.


Hitit Yolu Bisiklet ve Yürüyüş Parkuru, Kazı Sonuçları Sempozyumunu takip ettiğini belirten Eğilmez, “bu tür etkinliklerle Hititlerin tekrar gündeme getirilmesi güzel bir şey. Boğazkale iç yollarının asfaltlanması ve alt yapı çalışmaları turizm adına sevindirici gelişmeler.


Ayrıca hazırlanan Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri son zamanlarda gördüğüm en kapsamlı program. Sayın Vali Nurullah Çakır ve Belediye Başkanı Muzaffer Külcü olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu tür etkinlikler Çorum`da bazı şeylerin değiştiğinin göstergesidir”; dedi.

Uzun zamandır Çorum`a gelemediğini ifade eden Mahfi Eğilmez, 2011 yılı Nisan Ayında Çorum`a geleceğini, Çorum`un ve Hititlerin tanıtımı için elinden gelen bütün gayreti göstereceğini kaydetti.

29 Ekim 2010
289 kez görüntülendi