Cumhuriyetimizin 87. yılı kutlu olsun…

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Türk Milleti`nin yeniden doğuşu ile kurulan Cumhuriyetimizin 87. yılını kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.”; dedi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yazılan kurtuluş destanının gururunu, heyecanını ve bu destanın varış noktası olan Cumhuriyetin ilanını, ilk günkü gibi büyük bir coşku ile kutluyoruz. Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, istiklal savaşı kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum”; diye konuştu.


Cumhuriyet, savaştan çıkmış yorgun ve yoksul bir ülkenin Ulu Önder Atatürk liderliğinde yeniden dirilişi ve var oluşu olduğunu söyleyen Başkan Muzaffer Külcü, “Türkiye Cumhuriyeti Ulu Önder Atatürk`ün gösterdiği yolda, çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmak için her alanda atılımlar yaptı. Tüm dünyaya örnek olan ulusal bağımsızlık Mücadelesinin ardından “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir”; düşüncesi ile kurulan ve Ulusal Birliğimizin sağlanmasının en büyük güvencesi olan Cumhuriyetimiz Türk Milletinin ve yurdunun bölünmez bütünlüğünün teminatı olmaya devam edecektir. Daha güzel yarınlar için hoşgörü, barış, kardeşlik duyguları içerisinde milletimize, devletimize, demokrasimize inancımızı her koşulda korumamız, mutlu yarınların da anahtarı olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bu vatan için canını feda etmiş aziz şehitlerimizi minnet ve şükran ile anıyor, tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı`nı Kutluyorum”; dedi.

29 Ekim 2010
216 kez görüntülendi