Cumhuriyet Bayramı Coşkusu…

Çorum Valiliği ile Belediyemiz tarafından ortaklaşa düzenlenen kutlama programı üç gün sürdü. Vali Nurullah Çakır ile tüm programlara katılan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ve Hatice Külcü, Cumhuriyet Bayramı coşkusunu doyasıya yaşadı.


Çorum`da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Samsun Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenen “Güldestan” adlı bale gösterisi ile start aldı. Devlet Tiyatro Salonu’ndaki bale gösterisini Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, eşi Hatice Külcü ile Vali Nurullah Çakır, eşi Cemile Çakır, Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hakkı Akil, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Hakan Saraç, kaymakamlar ve davetliler izledi.


Çorum Valiliği ile Belediyemiz tarafından Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Tuluyhan Uğurlu konseri izleyenleri büyüledi.

Kutlamaların ikinci gününde sahne alan Piyano virtüozu Tuluyhan Uğurlu, Devlet Tiyatro Salonu’nda “Hattuşa’dan Cumhuriyet’e” adı altında bir konser verdi.


Tuluyhan Uğurlu, konserinde “Bin Tanrılı Kent : Hattuşa, Hititler’in Çağdaşı Troya, Troya ve Çanakkale Destanları, Biz Cumhuriyet’i Çok Sevdik ve Cumhuriyet Trenleri” adını verdiği eserlerini seslendirdi.


Kutlamaların finali olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları ise adeta şölene dönüştü. Resmi geçit törenlerinin ardından Başta Belediye Başkanı Muzaffer Külcü olmak üzere Vali Nurullah Çakır, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Hakan Saraç, Emniyet Müdürü İhsan Emre vatandaşlarla birlikte halay çektiler.


Öğrencilerin geçişinde renkli görüntüler oluşurken vatandaş ile protokol Cumhuriyet Bayramını birlikte coşku içerisinde kutladılar.

Anitta Otel`de düzenlenen Cumhuriyet Resepsiyonu ile kutlamalar sona ererken, Resepsiyonda Göçmen Senfoni Orkestrası tarafından `Müzikle Cumhuriyete` adlı konser verildi.


Cumhuriyet Resepsiyonuna Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, eşi Hatice Külcü ile Vali Nurullah Çakır, eşi Cemile Çakır, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Hakan Saraç, kaymakamlar ve davetliler katıldı.

01 Kasım 2010
333 kez görüntülendi