Belediyemizden bir yazılı eser daha…

Belediyemiz, `Çorum Tarihine Ait Derlemelerim I-II-III & Maarif Hayatımız isimli M.İhsan Sabuncuoğlu tarafından yazılmış dört yüz elli sayfadan oluşan yeni bir eseri daha Çorum`a kazandırdı.

Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, bu eserin içerisindeki Çorum Tarihine Ait Derlemelerim I-II nin orijinalinden tıpkıbasımının yapıldığını belirterek, Çorum Tarihine Ait derlemelerim III, Araştırmacı Eğitimci Yazar Abdülkadir Ozulu`nun babasına M.İhsan Sabuncuoğlu tarafından verildiğini yine bu metinlerin Abdülkadir Ozulu tarafından derlenerek hazırlandığını söyledi.


Belediye tarafından kitaplaştırılan bu eserin de diğer eserler gibi ilgi ile okunup takip edileceğine inandığını kaydeden Zeki Gül, ” Çorum Belediyesi olarak bir eseri daha Çorum`a kazandırmanın mutluluğu içerisindeyiz. Geçmişin sadece insan hafızasında kalması yeterli olmuyor. Bunların geleceğe aktarılması ancak yazılı bir eserle mümkündür”; dedi.

Gül, başarılı eserlere sahip çıkmanın Belediyelerin sosyal bir görevi olduğunu bu anlayışla başarılı sanatçı ve yazarlara destek vererek bu görevi yerine getirmeye çalıştıklarını kaydederek, bu eserden edinmek isteyen kişilerin Çorum Belediyesi Kent Arşivine müracaat edebileceklerini açıkladı.


04 Kasım 2010
227 kez görüntülendi