Başkan Külcü, çalışmaları yerinde inceledi…

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Başkan Yardımcıları Alper Zahir, Turhan Candan ile birlikte çalışmaları süren, yollar, parklar, su ve kanalizasyon çalışması ile yağmursuyu şebeke hat çalışmalarını yerinde inceledi. Çalışmalar hakkında bilgi aldı.


İlk olarak Park ve Bahçeler Birimi`nin çalışmalarını inceleyen Başkan Külcü, mahalle aralarında bulunan parkların yeni baştan elden geçirildiğini belirterek, “Parklarımızı insanlarımızın içerisinde rahatça oturacağı, çocukların oynayabildikleri hoş mekanlar haline getiriyoruz. 14 Mahallemizde bulunan parkların tamamı yeniden ele alınacak, dizayn edilecek”; diye konuştu.


Refüjler çiçek açtı…

Park ve Bahçeler Birimi`ne bağlı ekipler refüjlere mevsimlik çiçekler ekiyor. Şehri adeta çiçeklerle donatan Çorum Belediyesi, kış aylarında da çiçek dikimini sürdürecek. Ana arterler üzerindeki trafik adaları ve refüjlerde düzenlemenin ardından gül ve berberis ile lahana dikilerek Çorum, adeta çiçek bahçesi görünümüne büründü.Yol çalışmaları hız kesmiyor…

Belediye Başkan Yardımcıları Alper Zahir, Turhan Candan ile birlikte daha sonra yol çalışmalarını da inceleyen Başkan Muzaffer Külcü ilk olarak bu yıl çalışmalarına başlanan Aşağı Sanayi yolunda incelemelerde bulundu. Sanayi bölgesinde bir süre çalışmaları takip eden Külcü daha sonra Üçevler bölgesine geçerek burada mahalle sakinleri ile sohbet etti. Aşağı Sanayi yolunu Çevre Yoluna bağlayacak kısımda evleri bulunan vatandaşlarla sohbet eden Başkan Külcü, yolun tamamlanmasının ardından bölgenin çehresinin değişeceğini sözlerine ekledi.


Şehir yağmursuyu ağı ile örülüyor…

Başkan Muzaffer Külcü daha sonra Mimar Sinan Mahallesi, Ulukavak Mahallesi ile Çevre yolunda devam eden Yağmursuyu Şebeke çalışmalarını inceledi.


Başkan Külcü, “Çorum`un her mahallesinde belediyemizin bir ekibi çalışıyor. Kentimiz adeta şantiyeye döndü. Sorunları çözmek için yoğun çaba gösteriyoruz. Asfalt, kanalizasyon, su, yağmursuyu şebekesi, imar, park, yeşil alan gibi birçok alanda çalışmalarımız yoğun şekilde devam ediyor”; diye konuştu.

Külcü, “Sakarya Caddelerinde yağmursuyu çalışmaları tamamlandı. Eşref Hoca Caddesi’nde ise şebeke hattı çalışmaları devam ediyor. Mimar Sinan Mahallesi`nde ise yağmursuyu hattı çalışmaları başladı. Şehrin yağmur suyunu tahliye edecek olan ana şebeke hattı çalışmaları ise çevre yolunda sürüyor”; dedi.


Çorum Belediyesi’nin 2009 yılında toplam 15 bin metre yağmursuyu şebekesi döşendiğini açıklayan Başkan Muzaffer Külcü, bu yıl ise Eşrefhoca Caddesi, Sakarya sokaklar, Bahçeler Sokak, İskilip Caddesi, Sosyalevler, Farabi Caddesi olmak üzere 25 bin metre yağmursuyu şebekesi hattı döşeneceğini bildirdi.


Semt pazarlarında son hazırlık…

Çorum`un en eski pazarlarından olan Cumartesi Pazarı Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerindeki yeni yerine Kurban Bayramı`nda sonra taşınacak. İkbal Konutlarının karşısında düzenlenen yeni alana ise en kısa sürede en kısa sürede yeni bir Pazar oluşturulacak. Yeni oluşturulacak olan Pazar yerini inceleyen Başkan Muzaffer Külcü, “Semt pazarlarımızı halkımıza yakışır hale getiriyoruz. Her gün farklı bir bölgede Pazar kuruluyor. Kurulan pazarlarda vatandaşlarımızın daha modern alanlarda hizmet almasını sağlamaya çalışıyoruz”; diye konuştu.


Vatandaşlardan yoğun ilgi…

Belediye tarafından yapılan çalışmaları inceleyen Başkan Muzaffer Külcü’ye vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterildi. Başkan Külcü ile bir süre sohbet eden vatandaşlar, başkanı yanlarında görmekten dolayı mutlu olduklarını ifade ettiler. Vatandaşlar, Başkan Külcü’ye mahallelerinde yaşadıkları sıkıntıları da aktardılar.

04 Kasım 2010
232 kez görüntülendi