Bilal, tüm engellilere örnek olmalı…

Acun Ilıcalı`nın sunduğu “Yetenek Sizsiniz Türkiye”; programıyla adını tüm Türkiye`ye duyuran görme engelli darbukatör Bilal Göregen, konser vermek üzere Çorum`a geldi.


Dün Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül`ü makamında ziyaret eden Bilal Göregen, Çorum`da olmaktan mutlu olduğunu belirterek bugün saat 14.00`da Kültür Düğün Salonu`nda vereceği konsere tüm Çorumluları davet etti.

Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, her ne yapılırsa yapılsın, hangi şartlarda olursa olsun azmin karşısında hiçbir engelin duramadığını ifade ederek Bilal Göregen`in buna çok iyi bir örnek olduğunu söyledi.


Göregen`in bu başarısının ve hayata tutunma şeklinin diğer insanlara da örnek olması temennisinde bulunan Zeki Gül, ” Bilal iyi bir müzisyen olmasının yanında eğitimiyle de görme engelli vatandaşlarımıza örnek teşkil ediyor. Bildiğim kadarıyla kendisi İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde okuyor. Kendisini bu başarılarından dolayı tebrik ediyor bundan sonraki hayatında da başarılar diliyorum”; dedi.


06 Kasım 2010
204 kez görüntülendi