Hıdırlık, Çorum’un Eyüp Sultan’ı olacak…

Çorum`da geniş ve prestijli parklar oluşturmayı planlayan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Hıdırlık altında yapılacak olan Kent Park Projesinin tamamlanmasının ardından Hıdırlık ve çevresinin Çorum`un Eyüp Sultan`ı haline getirileceğini söyledi.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, hedeflerinin her mahalleye bir büyük park, Çorum`a ise Kent Park projesi hayalinin olduğunu ifade ederek, “Hıdırlık altında Tarım İl Müdürlüğü sahasında yaklaşık 175 bin metrekarelik bir alanda Kent Park yapacağız. Belediyeye ait olan 22 dükkanın yıkılması ile birlikte burada büyük bir planlama yapacağız. Hıdırlık adeta Eyüp Sultan gibi olacak. İnsanların ibadet ettiği, dinlendiği aileleriyle vakit geçirdiği bir bölge haline gelecek”; dedi.


Başkan Muzaffer Külcü inşası devam eden parkları her yaştaki insanların kullanabilecekleri mekanlar haline getirmeye çalıştıklarını söyledi.

Parklarda çocuk oyun alanı, kauçuk kaplamalı yürüyüş yolu ve fitnes alanlarının bulunacağını ifade eden Başkan Külcü, Çorum`da 4 yıl içinde 80 park hedeflerinin olduğunu söyledi.

Külcü, “2010 yılı sonuna kadar 20 parkı bitirmiş olacağız. Çorum`da her büyük mahalleye büyük bir park Çorum`a ise bir park hedefimiz var. Çorum`un parkı ise Kent Park olacak. Kent Parkı yapacağımız Tarım İl Müdürlüğü arazisi ile ilgili Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ile görüşmelerimiz başladı. Kısa sürede devir işlemlerini tamamlayıp çalışmalara başlamayı hedefliyoruz”; dedi.

12 Kasım 2010
199 kez görüntülendi