Çorum, modern yollara kavuşuyor…

Belediyemiz tarafından yapılan çalışmalar sonrası Çorum`un en prestijli bulvarlarından birisi haline gelecek Yeni Sanayi Caddesi`nde yol çalışmalarında sona yaklaşıldı.

`Yol Medeniyettir` diyerek Çorum`da geniş yollar açan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, geçtiğimiz yıl Dr. İlhan Gürel, Fevzi Çakmak ve Cengiz Topel Caddelerini 6 şeritli ve 40 metre genişliğinde yollar haline getirirken bu yıl ise yine Çorum`un en prestijli bulvarlarından olacak Yeni Sanayi Caddesi`nde yol çalışmaları tam hız ilerliyor.


Çevre Yolu`ndan Terminal Kavşağı`na kadar uzanan yol, aydınlatması ile birlikte belediyeye toplam maliyeti ise 4 milyon 500 bin TL olacak.

Başkan Muzaffer Külcü, yaptığı açıklamada toplamda 2 bin 200 metre uzunluğunda 40 metre genişliğinde ve 6 şeritli olan yol çalışmasında sona yaklaşıldığını söyledi.


Başkan Külcü, “Daha önce Çiftlik Caddesi ile Farabi Caddesi arasında kalan kısım bitirilmişti. Şimdi ise Terminal Kavşağı arasındaki bölümde çalışıyoruz. Yılsonuna kadar burayı da bitirip hizmete açacağız. Sadece Yunus Market`in olduğu kısım sonraki sezona kalacak”; diye konuştu.

Başkan Külcü beraberindekilerle daha sonra Çiftlik Caddesi ile Farabi Caddesi arasında kalan bölüme giderek yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.


Kaldırımlarda üç farklı yeniliği Çorumluların hizmetine sunduklarını ifade eden Başkan Külcü, “Yapılan yeni kaldırımlarda hem bisiklet yolu hem yaya yolu hemde görme engelliler için yol yer alıyor. Çorum yeni bir prestij yoluna kavuşacak”; şeklinde konuştu.


Yolun ismini vatandaşlar belirleyecek…

Çorum Belediyesi web sayfasında yapımı tamamlanacak olan caddeye verilecek isimle ilgili yapılan anketin devam ettiğini ifade eden Başkan Muzaffer Külcü, “Belediyemizin web sayfasında bu caddeye verilecek isimle ilgili yaptığımız anketimiz devam diyor. Şu an Akşemseddin ismi önde gidiyor. Halkımız bu konudaki görüşlerini www.corum.bel.tr adresine girerek belirtebilirler. Hangi isim ilk sırada yer alırsa caddeye bu ismi vermeyi düşünüyoruz”; diye konuştu.

12 Kasım 2010
202 kez görüntülendi