Belediyemizden beyaz baston desteği…

Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Altı Nokta Körler Derneği’ni ziyaret ederek Beyaz Bostan hediye etti.

15 Ekim Beyaz Baston Günü’nde Altı Nokta Körler Derneği tarafından Belediye ziyaretinde talep edilen Beyaz Bastonlar’ı dernek merkezine düzenlediği ziyaretle teslim eden Başkan Yardımcısı Zeki Gül, dernek üyelerine teslim edilmek üzere 48 adet Beyaz Baston verdi.


Dernek Başkanı Kürşat Abid Ahıshalı, dernek yönetici ve üyelerinin yer aldığı ziyarete, Belediye Eğitim Kültür Müdürü Mustafa Ercan da katıldı.

Başkan Yardımcısı Zeki Gül, toplumu oluşturan tüm bireylerin, özellikle engellilerin haklarına saygılı davranmakla yükümlü olduğu ifade ettiği sohbette, insanların özgürlüklerinin, bir başkasının özgürlüğünün başladığı yerde sona erdiğini hatırlattı. Kuralların yerine getirilmesiyle birlikte pek çok sorunun kendiliğinden çözüldüğünü vurgulayan Zeki Gül, cezai uygulamalardan öte insanların bir başkasına olan saygıyla sorunların çözümleneceğini dile getirdi.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren dernek yönetici ve üyeleri, karşılıklı sohbette sorunlarını Başkan Yardımcısı Zeki Gül’e iletti.

12 Kasım 2010
193 kez görüntülendi