Belediyemiz temizlik seferberliği başlattı…

Belediye Başkan Yardımcısı, Turhan Candan, Temizlik İşleri Müdürlüğünün kurban bayramı öncesi geniş çaplı bir temizlik yapacağını belirterek bunun kurban bayramı süresincede devam edeceğini söyledi.


Tek hedeflerinin `Temiz Çorum` imajını bundan sonra daha da pekiştirmek olduğunun altını çizen Turhan Candan, bu hedefi gerçekleştirmek amacıyla her türlü tedbiri alacaklarını açıkladı.

Belediye tarafından dün başlatılan temizlik seferberliğini yerinde inceleyen Başkan Yardımcısı Candan, Cadde ve sokakların temizliği için ekiplerin büyük bir özveri ile çalıştığını kaydetti. Candan; ” Bayram öncesi ve bayram sonrası Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz 3 süpürge, 1 arozöz ile yine oluşturduğumuz süpürge ekipleriyle ana arterler ve ara sokaklarda 24 saat düzenli olarak temizlik ve yol yıkama hizmetine devam edecektir”; dedi.


Özellikle kurban kesim noktalarında vatandaşlardan temizlik kurallarına uymalarını isteyen Turhan Candan, ” Buralarda Belediyemizin personelleri olacaktır. Vatandaşlarımız kurban atıklarıyla ilgili sorunlarını bu arkadaşlarımızla rahatlıkla çözebilirler. Kesim yerlerinde kurban atıklarının atılması için Belediyemiz tarafından poşet dağıtılacaktır”; diye konuştu.


Candan, kentlerin temizliğinin de vatandaşların çevre konusunda ki duyarlılığının önemli yer tuttuğunu dile getirerek insanlar evlerine gösterdiği özeni çevresine de göstermesi gerektiğini hatırlattı.

13 Kasım 2010
210 kez görüntülendi