Belediye Ekipleri Kurban Bayramında çalıştı…

Belediyemiz, Kurban Bayramı`nda da kesintisiz çalıştı. Belediye hizmetlerinin aksamaması ve vatandaşlardan gelebilecek muhtemel şikayetlere cevap verilmesi için oluşturulan nöbetçi ekipler gece gündüz çalışırken Fen İşleri Müdürlüğü ve Park Bahçeler Birimi ise bayramın 3. gününden itibaren işbaşı yaptılar.


Kış öncesi havaların sıcak gitmesi nedeniyle devam edilen yol genişletme çalışmalarının bir an önce bitirilmesi amacıyla 9 günlük bayram tatilinde Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri durmaksınız çalıştı.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, bayram tatilini çalışarak geçiren işçileri ziyaret ederek bayramlarını kutladı ve özverili çalışmalarından dolayı işçilere teşekkür etti.

Bayramda çalışma yapılan alanları inceleyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`ye Belediye Başkan Yardımcıları Nurettin Karakaya, Alper Zahir ile Turan Candan da eşlik etti.


Kurban Bayramı süresince meydana gelebilecek su ve kanal arızalarına karşı nöbetçi ekipler hizmet verirken, itfaiye, zabıta ve temizlik işleri ekipleri de günlük çalışmalarını ara vermeden sürdürdü.

Bayram süresince özellikle Temizlik İşleri ve Zabıta Müdürlüğü`ne bağlı ekipler tam zamanlı görev başında bulundular. Zabıta Müdürlüğü ekipleri kurban satış ve kesim yerlerinde hem satışların hem kesimlerin çevre temizliği ve halk sağlığı koşullarına uygun yapılıp yapılmadığını kontrol ederken belirlenen alanlar dışında kamuya açık yerlerde satış ve kesim yapılmasına izin vermedi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ise özellikle çevre temizliğinin sağlanması için bayram süresince çalışırken kesim yerlerinde de kurban atıklarının çevreye dağılmaması ve halkı rahatsız edecek görüntülerin çıkmaması için yoğun çaba gösterdiler.

22 Kasım 2010
217 kez görüntülendi