Alt yapıda 2010 yılı hedeflerini yakaladık…

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, alt yapı çalışmalarında 2010 yılı hedeflerini yakaladıklarını açıkladı.


Yağmur suyu şebekesini 22 bin metre ile teslim aldıklarını bildiren Külcü, “Bu rakamı 34 bin metreye çıkardık. % 150 artışımız var. 100 bin ton asfaltı 93 bin tonla, 30 bin metrelik kanalizasyonu 27 binle, 15 bin metrelik içme suyunu 18 binle tamamladık.” dedi.


Altyapı konusunda kararlı bir çalışma ile 2010 yılı hedeflerinin tamamlandığını sözlerine ekleyen Başkan Külcü, mevcut altyapıyı tamamen elden geçirdiklerini dile getirdi. Külcü, asfaltı yapılan bazı yolların diğer şeritlerinde göçme olan noktaları tamir ettiklerini, gelecek yıl bu alanların tamamının asfaltlanacağını duyurdu.

Cemilbey Caddesi selden kurtulacak…

Her yağışta sel sularının birikintilerine teslim olan Cemilbey Caddesi, yapımı devam eden yağmur suyu şebekesinin tamamlanmasıyla, bu talihsizlikten kurtulacak.

Bölgede devam eden çalışmayı yerinde inceleyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Başkan Yardımcısı Alper Zahir`den bilgi aldı.

600`lük borularla yapımı gerçekleştirilen yağmur suyu şebekesinin 340 metrelik bir bölüme inşa edildiğini söyleyen Zahir, Gülabibey ve Mimar Sinan yağmur suyu şebekelerinin bir haftalık çalışma süresinin ardından tamamlanarak, çevre sakinlerinin hizmetinde olacağı bilgisini verdi.03 Aralık 2010
213 kez görüntülendi