Belediye S ve T Belgelerini vermeye başladı…

Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü tarafından hazırlanan Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği ve Plakalı Ticari Taksi işletme yönetmeliği gereğini yerine getiren mükelleflere S ve T belgeleri verilmeye başlandı.

Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü tarafından 5393 sayılı Belediye Kanunun 15. maddesinin P bendine göre Kara deniz, su ve demiryolu üzerinde işletilen her türlü servis ve toplu taşıma araçları ile taksi sayılarını, bilet ücret ve tarifelerini, zaman ve güzergahlarını belirlemek; durak yerleri ile karayolu, yol, cadde, sokak, meydan ve benzeri yerler üzerinden araç park yerlerini tespit etmek ve işletmek veya kiraya vermek; kanunların belediyelere verdiği trafik düzenlemesinin gerektirdiği bütün işleri yürütür maddesi gereğince hazırlanan Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği ve Plakalı Ticari Taksi işletme yönetmeliğini hazırlayan Zabıta Müdürlüğü, yönetmelik şartlarını yerine getiren mükelleflere S ve T belgelerini vermeye başladı.


Belediyemiz tarafından hazırlanan Servis Araçları Hizmet Yönetmeliğinin şartlarını yerine getiren Emin Biçer ile Eyüp Biçer S belgesini alırken, Plakalı Ticari Taksi işletme yönetmeliğinin şartlarını yerine getirdiği için hazırlanan T belgesini almaya hak kazanan Sinan Çakmak`a belgeleri Belediye Başkanı Muzaffer Külcü tarafından verildi.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü hazırlanan Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği ve Plakalı Ticari Taksi işletme yönetmeliği ile servis araçları ve ticari taksilerin bir kural dahilinde çalıştırılacağını söyledi.

Şehir merkezinde gelişigüzel servis çalıştırılmayacağını ifade eden Başkan Muzaffer Külcü, “Zabıta Müdürlüğümüzce hazırlanan Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği ve Plakalı Ticari Taksi işletme yönetmeliği Çorum`da bir boşluğu doldurmuştur. Servis araçları ve ticari taksiler standart getirilmiştir. Yapılan uygulamaların amacı vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunabilmektir”; dedi.

06 Aralık 2010
203 kez görüntülendi