Meclisten Tarihi Karar…

Çorum`un geleceği açısından tarihe geçecek olan imar düzenlemesi Belediye Meclisinde görüşülerek kabul edildi. Belediye Meclisi aldığı karar ile Sağlık Tesis Alanı, Stadyum, Belediye Hizmet Alanı, Belediye Spor Tesisleri Alanı, İlköğretim Tesis Alanı, Sosyal ve Kültürel Tesis Alanı, Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanı, Konut Alanı, Kentsel Park ve Rekreasyon Alanı, Resmi Kurum Alanı, Otobüs Terminali`nin yapımına onay verdi.


Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, 3 Aralık 2010 yılında Belediye Meclisinde alınan kararların Çorum açısından tarihi bir karar olduğunu ifade ederek, “Bugün burada aldığımız kararlar ile Çorum`un 50-100 yıllık kaderini etkiliyoruz. Bugün alınan kararlar tarihe geçecektir. dedi.


Gündem maddesi hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, tarihi bir gün yaşadıklarını ifade ederek, stadyum, terminal, 5 yıldızlı hastane ve Çorum`un en büyük parkının da yer aldığı arazinin meclis toplantısında şekillendiğini söyledi.
Kentin geleceği için önemli olan imar düzenlemesi oy çokluğu ile kabul edildi. İmar Düzenlemesi ile yapılan değişiklikler ile Sağlık Tesis Alanı, Stadyumun hemen doğusunda Belediye Hizmet Alanı, Belediye Spor Tesisleri Alanı, İlköğretim Tesis Alanı, Sosyal ve Kültürel Tesis Alanı, Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanı, Konut Alanı, Kentsel Park ve Rekreasyon Alanı, Resmi Kurum Alanı, yeni Otobüs Terminali`nin yeri işaretlendi.06 Aralık 2010
235 kez görüntülendi