AK Parti Kadın Kollarından Başkana Ziyaret…

Kadına seçme ve seçilme hakkının verilmesinin 76. yıl dönümü nedeniyle AK Parti Kadın Kolları, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’yü makamın da ziyaret etti.


Ziyarette konuşan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Kadınların siyasete aktif katılımı, erkeklerin yerini alacak anlamına gelmez, aksine güç katar. Ülkemizi birlikte büyüteceğiz.”; dedi.


Her başarılı insanın arkasında başarılı bir eşin bulunduğunu belirten Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, ” Türkiye nüfusunun yüzde 52’sini kadın oluşturmaktadır. Bunu görmezden gelip siyaset yapmak doğru değildir. Kadınların yaşamsal hakları konusunda birçok ülkeden daha iyi konumdayız. Mecliste kadınlarımızın sayısına baktığımız zaman her geçen gün sayı artıyor. Kadınların siyasete aktif katılımı, erkeklerin yerini alacak anlamına gelmez, aksine güç katar” diye konuştu.


AK Partili bayanların ziyaretine AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Aydoğmuş, AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Yurdanur Özzehinli, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Arife Betül Gülgün ile kadın kolları üyeleri katıldı.


07 Aralık 2010
208 kez görüntülendi