Belediyemiz kışa hazır…

Kış ayının gelmesiyle birlikte Belediyemiz kar mücadele için tüm hazırlıklarını tamamladı. Ekipler, kar yağışlarına karşı hazır bekletiliyor.


Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü, meteorolojinin uyarılarını hemen dikkate alarak kış aylarında kar ve don olaylarına karşı mücadele etmek için gerekli hazırlıklarını tamamladı.


Kar yağışı sonrası oluşabilecek buzlanmalara karşı tuz ile 3 adet greyder, 15 adet kepçe, 3 adet tuzlama aracı, 20 adet kamyon olmak üzere toplam 41 iş makinesi hazır bekletilirken, araçlarla birlikte karla mücadele için 150 personel görev yapacak.

Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, meteorolojinin uyarıları doğrultusunda Çorum`da kar ve don olaylarına karşı tüm ekiplerimizi hazır bir şekilde beklettiklerini söyledi. Kış aylarında şehir hayatının normal seyrinin devamı amacıyla kötü hava koşullarıyla ve kar-buzlanma ve göllenme ile mücadele çalışmaların aksamaması için hazırlıkları tamamlandığını ifade eden Alper Zahir, “Fen İşleri Müdürlüğü ile birlikte Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de meydanlar ve yaya geçitlerinde görev alacak. Çorum`da sorunsuz bir kış ayı geçirilmesi için tedbirler en üst düzeyde alınmıştır”; dedi.

13 Aralık 2010
192 kez görüntülendi