Belediyemiz 15 bin aşure dağıtacak…

Belediyemiz, Muharrem ayı ve aşure günü nedeniyle vatandaşlara aşure dağıtımı yapacak.

Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Perşembe günü şehrin değişik merkezleri ile öğle namazı çıkışında bazı camilerde vatandaşlara toplam on beş bin paket aşure dağıtılacağını söyledi.

“Bilindiği üzere Muharrem ayının onuncu gecesi, Aşure gecesidir”; diyen Zeki Gül, ” Ertesi günü de Aşure günüdür. Muharrem ayı, Kur`an-ı kerimde, kıymet verilen dört aydan biridir. Bu ayın en kıymetli gecesi de Aşure gecesidir. Allahü Teala, bir çok duaları Aşure günü kabul etmiştir”; dedi.


Peygamber Efendimizin Mekke`den Medine`ye hicreti ve Müslümanlığın dünyaya bu aydan itibaren yayılmaya başladığını kaydeden Gül, yine Hz. Hüseyin`in şahadeti ve bir çok önemli olayın da Muharrem Ayı`nda meydana geldiğini kaydetti.

Zeki Gül, Belediyenin bu kültürün unutulmaması için “Aşure”; yaparak Çorumlulara dağıtacağını kaydederek aşure dağıtılacak cami ve diğer merkezleri şu şekilde açıkladı;

Ulucamii, Ehlibeyt Camii, Hıdırlık Camii, Fatih Camii, Hacı Bektaş Vakfı, Tevhid Camii, Emre Camii, Huzur Camii, Yazı Çarşı, Havuzlu Park, Hürriyet Parkı, Kültür Sitesi önü, Pir`i Baba Çamlığı ve Özdoğanlar Camii yanı.

14 Aralık 2010
247 kez görüntülendi