Belediyemiz sayaç donmalarına karşı uyardı…

Belediyemiz soğuk havaların kendisini iyice hissettirmesi ile birlikte su sayaçlarının korunması konusunda vatandaşları uyararak dikkatli olmalarını istedi.

Belediye tarafından yapılan açıklamada , bugünlerde soğuk havaların kendisini iyice hissettirdiği belirtilerek bunun uygun koşullarda bulunmayan su sayaçlarını dondurabileceği kaydedildi.

Vatandaşlardan mağdur duruma düşmemesi için ev ve işyerlerine ait su sayaçlarını soğuktan korumaları istenen açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Soğuk nedeniyle bilhassa dışarıda bulunan su sayaçları ve su tesisatlarının donarak kullanılamaz hale gelmesi kaçınılmazdır.

Abonelerimizin don olaylarında zarar görmemeleri için su sayaçlarını ve su tesisatlarını kontrol etmeleri, izolasyon malzeme ile muhafaza altına almaları menfaatleri icabıdır. Abonelerimiz bu şekilde gerekli izolasyonu yaparak su sayaçlarının ve su tesisatlarının donmasını, hasar görmesini ve kullanılamaz duruma gelmesini engelleye bilirler.

Ayrıca kış sezonunda inşaatlara ve yeni binalara su ve kanalizasyon bağlantısı yapılırken gerek tesisat açısından gerekse asfalt tamiri açısından büyük sıkıntılar yaşanmakta, bu da o çevredeki vatandaşlarımızı mağdur etmektedir. Bu nedenle vatandaşlarımızın kış sezonu gelmeden yeni abone bağlantılarını yaptırmaları,kış sezonu boyunca da mecbur kalınmadıkça yeni su ve kanal bağlantısı talebinde bulunmamaları rica olunur. Sayacın donması veya patlaması sonucu sayaçtan su akması durumunda derhal vana kapatılarak Su ve Kanalizasyon Müdürlüğümüze müracaat etmelidirler”;

14 Aralık 2010
203 kez görüntülendi