Yaban hayvanlarına yem…

Belediyemiz tarafından yapılan açıklamada Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından Bahabey çamlığı, Erzurum dede civarı, Türkiye Cumhuriyeti Ormanları ve baraj çevresine kanatlı hayvanların yiyebilmesi amacıyla yem, sokak hayvanları içinde doğaya yiyecek bırakıldığı kaydedildi.


Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, Türkiye`de ve Çorum`da son günlerde hüküm süren soğuk ve kar yağışı nedeniyle doğadaki kanatlı hayvanların ve dışarıda yaşayan sokak hayvanlarının bundan olumsuz etkilendiğini belirtti.


Bu olumsuz hava koşulları nedeniyle doğadaki hayvanların yiyecek sıkıntısı çektiğini ifade eden Alper Zahir, ” Doğadaki dengenin bozulmaması için biz insanlara da görevler düşmektedir. Bu nedenle bizde Çorum Belediyesi olarak sokakta yaşayan sahipsiz hayvanlar ile doğada yaşayan kanatlı hayvanların yiyecek sıkıntısı çekmemesi için bazı önlemler aldık. Veteriner İşleri Müdürlüğünde görevli ekiplerimiz Bahabey çamlığı, İçeridere bağları, Erzurum dede,Türkiye Cumhuriyeti Ormanı ve Çomar barajı çevresinde bu hayvanlara yiyecek vermektedir”; dedi.

14 Aralık 2010
226 kez görüntülendi